Sok szakon a minimumpontszám is elég volt: természettudományi képzések

Biológia, földrajz, kémia - a természettudományi alapképzések közül ezekre jelentkezett a legtöbb diák. Mutatjuk a nappali tagozatos, állami ösztöndíjas képzések ponthatárait.

  • Eduline
Shutterstock

Biológia alapszakra idén összesen 2082-en, első helyen 780-an felvételiztek, az állami ösztöndíjas képzésre pedig 1979-en adták be a jelentkezésüket. A földrajz alapképzést 1112-en, első helyen 469-en jelölték meg, állami ösztöndíjas helyre pedig 994-en jelentkeztek. Kémia alapszakra összesen 994-en, első helyen 335-en, támogatott képzésre pedig 912-en felvételiztek.

A 2014-es felvételi összes ponthatárát itt nézhetitek meg. 

Szak

Intézmény és ponthatár

Intézmény és ponthatár

Intézmény és ponthatár

biológia

 DE: 260

 ELTE: 370

 NYME: 260

földrajz

 EKF: 260

 SZTE: 264

 PTE: 260

kémia

 ELTE: 366

 PE: 260

 SZTE: 265

matematika

 BME: 365

 ELTE: 338

PTE: 260 

fizika

 BME: 400

 ELTE: 336

 SZTE: 265

földtudományi

 ELTE: 354

 PTE: 260

 SZTE: 270

környezettan

 EKF: 260

 PE: 260

 WJLF: 260

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.