Felvételizők, figyelem! Most reklamálhattok, ha rosszul számolták a pontjaitokat

Ha úgy találjátok, hibásan rögzítettek egy dokumentumot vagy rosszul számolták a pontjaitokat, kérelmet adhattok be. De vigyázzatok, a határidő július 20.

  • Eduline
Shutterstock

Előfordulhatnak adminisztratív hibák, amikor az adott pontot igazoló minden dokumentum túl van a feldolgozáson, ha valamilyen hibás rögzítést vagy hibás pontszámítást tapasztaltok. Ekkor az e-felvételi felületén lehet a pontszám valamely részeredményére vonatkozóan felülvizsgálati kérelmet kérni. A felvételiről szóló legfontosabb információkat itt találjátok.

Pontszám-felülvizsgálati kérelem küldhető a tanulmányi pontra, az érettségi pontra, illetve a többletpontra vonatkozóan, valamint az intézményi szervezésű vizsgaeredményekre is (utóbbit az adott felsőoktatási intézménynek továbbítják vizsgálatra). Már megnézhetitek, mennyi a felvételi pontotok

A felületen súgók is segítik a megjelenített információk értelmezését, ezeket érdemes elolvasni. Ugyanígy hasznos lehet a kérelem elindítása előtt újra áttanulmányozni a pontszámítási szabályokat a Felsőoktatási felvételi tájékoztató – 2015. szeptemberben induló képzések kiadványban. Minden a 2015-ös felvételi pontszámításról 200+200+100

A 2015. július 20. éjfélig leadható kérelmeket legfeljebb 500 karakter terjedelmű szöveges indoklással kell ellátni. A kérelem benyújtható az e-felvételiben, ennek feldolgozása pedig a Kérelmek menüpontban nyomon követhető. Akinek nem áll módjában az e-felvételiben elküldenie a kérelmét, az megteheti az ügyfélszolgálatnak írott e-mailben vagy telefonon (az idő rövidsége miatt postai úton nem tanácsos felülvizsgálati kérelmet küldeni).

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Hiába sokszoros a túljelentkezés, évek óta gyakorlatilag ugyanannyi a férőhely a hat-és nyolcévfolyamos gimnáziumokban

25 962 diák tanult hat-vagy nyolcosztályos gimnáziumban a 2024/2025-ben, amely nagyjából megegyezik az előző tanévek adataival – derült ki a KSH adataiból. Annak ellenére nem emelkedett a férőhelyek száma, hogy a „kisgimnáziumi” férőhelyek után óriási az igény. A tavalyi felvételi eljárásban volt olyan topgimnázium, ahol az egyik tagozatra mintegy tízszeres volt a túljelentkezés.

Ingyenes próbaérettségi 2026: az összes feladatlap és megoldókulcs egy helyen

Február 14-én több száz diák írta meg a Studium Generale próbaérettségijét az ország több pontján. A diákok matekból, történelemből és pénzügyi-számvitel ügyintézésből mérettethették meg magukat közép- és emelt szinten is az éles érettségi vizsgához hasonló szituációban. Mutatjuk a feladatlapokat és a megoldókulcsokat, ha lemaradtatok a próbavizsgáról, de otthon tesztelnétek a tudásotokat.

Felvételi 2026: mi következik a jelentkezés után?

Február 15-én zárul le a 2026-os általános felvételi eljárás jelentkezési időszaka. Eddig dönthetik el a felvételizők, mely egyetemekre és milyen szakokra nyújtják be jelentkezésüket. A felsőoktatási felvételi folyamata azonban még korántsem ért véget: a ponthatárokat várhatóan 2026. július 21-én hirdetik ki, addig pedig több fontos határidő és teendő vár a jelentkezőkre.