Tíz dolog, amit mindenki átél(t) a középiskola utolsó évében

Mert a következő néhány hónap nem lesz könnyű. De nem is fogjátok elfelejteni soha.

  • Eduline

Ráébredni

arra ...

... hogy még a legirritálóbb osztálytárs is hiányozni fog, a legjobb barátokról - akik közül sokan külföldön, sokan más városokban fognak tanulni - nem is beszélve.

Elismerni

azt ...

... hogy bármennyire is cikinek tűnt korábban csárdásozni/keringőzni/bénábbnál bénább koreográfiákat előadni, az ember saját szalagavatója valahogy mégis más.

Shutterstock

Elfogadni

azt ...

... hogy senki (de tényleg senki) nem fejezheti be úgy a középiskolát, hogy legalább egyszer végig ne hallgassa (vagy énekelje) az Ilyenek voltunk c. Ákos-remeket, hogy ne nézzen végig legalább egy vetítést a saját osztálya emlékezetes pillanatairól.

Legalább egy olyan emberrel

beszélgetni...

... aki szerint tanulás nélkül meg lehet csinálni a középiskola utolsó évét, az érettségi pedig smafu.

Aztán rájönni

arra...

... hogy ez nem igaz.

Halogatni a nyelvvizsga

megszerzését...

... aztán ráébredni arra, hogy sokkal egyszerűbb lett volna tizenegyedikesként vagy a tizenkettedik év első félévében megszerezni a bizonyítványt, amikor még nem tűnt olyan közelinek az érettségi.

demotivalo.net

Ráébredni

arra...

... hogy át kellett volna olvasni a felvételi pontszámítás szabályait, mielőtt eldöntitek, hogy milyen tárgyból fogtok emelt szintű érettségit tenni, milyen nyelvből szereztek nyelvvizsgát, és milyen versenyeredményt számíttattok be. Hogy ha angolból nyelvvizsgátok és emelt szintű érettségitek is van, csak az egyikért kaptok pluszpontot? Hogy nem minden tárgyból fogadják el az emelt szintű érettségit a felvételin? Hoppá.

Végigtanulni

egy...

... éjszakát. Ha eddig nem próbáltátok ki, majd most.

Átélni

...

... a gyomorgörcsöt. Még az is megtapasztalja, milyen érzés, aki egyébként soha, de soha nem idegeskedik. Melyik tételt húzzátok a szóbelin? Hol húzzák meg a ponthatárt a kiválasztott szakon? Lesznek itt izgalmas pillanatok.

Rájönni

arra...

... hogy milyen tudtok bulizni az osztály- és évfolyamtársakkal. Ennél jobbat már csak az egyetemi csoporttársaitokkal fogtok.

 

Ezek a diákok biztosan nem kerülnek be az egyetemre 2017-ben
Hozzászólások

Így alakul át az alsó tagozatos oktatás: konkrét teendőlistát kaptak az iskolák

35 perces tanórák, kevesebb házi feladat és hosszabb szünetek jöhetnek alsó tagozatban. Az oktatási tárca javaslatcsomagot küldött az iskoláknak, amely többek között rugalmasabb óraszervezést, mindennapos mesét, több mozgást és iskolán kívüli programot, illetve a délutáni foglalkozások átalakítását is tartalmazza. Az ajánlások mellé konkrét intézményi teendőket is meghatároztak.

Mi lesz az érettségizőkkel, ha sztrájkolnak a tanárok? – a köznevelési törvényről vitáztak a parlamentben

A pedagógusok sztrájkjoga, az érettségizők felkészítése és a gyermekfelügyelet is előkerült a köznevelési törvény módosításának parlamenti vitájában. A Fidesz és a KDNP szerint a változtatásoknál nagyobb garanciák kellenének a diákok és a családok védelmére, miközben a pedagógus szakszervezetek korábban éppen azért kritizálták a tervezetet, mert szerintük az továbbra is túlságosan korlátozza a pedagógusok sztrájkjogát.

Ádám Zoltán reagált az őt kirúgó rektorhelyettes lemondására: „Nem volt nála gyűlöltebb és rettegettebb ember a Corvinuson”

Élesen reagált Ádám Zoltán, a Corvinus korábban elbocsátott oktatója arra, hogy Szabó Lajos György oktatási rektorhelyettes a tanév végével lemond posztjáról és távozik az egyetemről. Ádám szerint Szabó az egyetemvezetés egyik „legkompromittáltabb” tagja volt, és úgy véli, távozása összefügghet azzal, hogy a Corvinus vezetése már a KEKVA-rendszer utáni időszakra készül.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu

Mi a baj a 8 osztályos általános iskolával, és mi jöhet helyette?

A kisiskolák tanárhiánya és a kisgimnáziumok elitképzővé válása nem elszigetelt hibák, hanem a jelenlegi oktatási szerkezet „erővonalai”, amelyek a rendszer gyökeres reformjáért kiáltanak Dr. Gyarmathy Éva klinikai és neveléslélektani szakpszichológus, egyetemi tanár szerint.