Angolérettségi: milyen lesz az idei feladatsor?

Csütörtökön az angollal folytatódik az érettségi: középszinten 57 ezren, emelt szinten majdnem nyolcezren vizsgáznak. Mire számíthattok? Összegyűjtöttük nektek a legfontosabb tudnivalókat és a tavalyi témaköröket.

  • Eduline
Csütörtökön az angol kerül sorra. 13 órakor jövünk a nem hivatalos megoldásokkal
Stiller Ákos

Dizájnerek, utazás, sport, Audrey Hepburn-bélyegek és az internet veszélyei – ezek voltak a 2011-es középszintű angolérettségi témakörei. Emelt szinten technológiáról, geológiáról és állatkereskedelemről szóló szövegeket kellett olvasni, némelyik a BBC-ről került a feladatsorba.

A középszintű angolérettségi hivatalos megoldása

Az emelt szintű angolérettségi hivatalos megoldása

A hallás utáni szövegértés feladatsorát itt találjátok

A nyelvhelyességi feladatsor nem hivatalos megoldását itt nézhetitek meg.

Az olvasott szöveg értését tesztelő feladatsor megoldása

Íráskészség feladatsor megoldása

A vizsga négy részből áll, a következő sorrendben: olvasott szöveg értése, nyelvhelyesség, hallott szöveg értése, íráskészség. Ezekre 60, 30, 30, 60, illetve 70, 50, 30 és 90 percet kaptok. A nyelvhelyességi részért középszinten tavaly kevesebb pont járt, mint a másik három elemért, emelt szinten viszont mindegyik rész ugyanannyit ért. Az utóbbi években nagyjából ugyanolyan nehézségű feladatlapokat kaptak a diákok. Szótárat csak az íráskészséget felmérő feladatoknál lehet használni, a többit segédeszköz nélkül kell megoldani.

Idén érettségizel?
Az írásbeli után azonnal szeretnéd megtudni, hány pontot szereztél? Az eduline-on rögtön a vizsga után megtalálod a középszintű feladatsorokat és az Euro Nyelvvizsga Központ tanárai által kidolgozott, nem hivatalos megoldásokat. Lájkold az eduline-t a Facebookon, vagy iratkozz fel hírlevelünkre itt, így emailben is megkapod a megoldásokat magyarból, matekból és töriból, sőt szaktanárainktól is kérdezhetsz!

Az eduline-nak korábban nyilatkozó szaktanárok szerint a diákok a legnehezebbnek a szövegkiegészítős feladatokat tartják, amelyekben a hiányzó elöljárószavakat kell beírni - ezeket akár még a vizsga reggelén is érdemes átnézni. Az igaz-hamis kérdések is becsapósak időnként.

Feladatlapok és javítókulcsok 2011-ből és 2010-ből

2011-es őszi érettségi

A középszintű angolérettségi feladatsora

A középszintű angolérettségi megoldása

2011-es tavaszi érettségi

A középszintű angolérettségi feladatsora

A középszintű angolérettségi megoldása

2010-es tavaszi érettségi

A középszintű angolérettségi feladatsora

A középszintű angolérettségi megoldása

Az íráskészség részben tavaly emaileket kellett írni: számított a szókincs, a szövegalkotás stílusa és a nyelvhelyesség is. Emelt szinten jó pont az „angolosabb”, választékos fogalmazás.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.