Véget ért az őszi érettségi írásbeli része - jönnek a szóbeli vizsgák

Pénteken az utolsó írásbeli vizsgákat is letették azok, akik idén ősszel érettségiznek: az összes feladatsort és a...

  • Eduline
Túry Gergely

Pénteken az utolsó írásbeli vizsgákat is letették azok, akik idén ősszel érettségiznek: az összes feladatsort és a hivatalos megoldásokat itt találjátok. A pénteki vizsgák javítókulcsait szombaton hozza nyilvánosságra az Oktatási Hivatal.

Az emelt szintű szóbeli vizsgákat november 6-tól 12-ig, a középszintű szóbeliket pedig november 21-től 29-ig tartják. Az őszi érettségiről szóló összes cikkünket itt találjátok.

Hozzászólások

„Nagyon gyorsan beszélnek, ha több szót kell beírnom másodpercek alatt, mindig elveszek” – a hallott szövegértés volt a legnehezebb az emelt angolérettségin

Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.