Rosszul jártak a 2012-ben felvételizők: csak egy hónapjuk lesz a döntésre

A felsőoktatási felvételi tájékoztató megjelenéséről kérdezte Hoffmann Rózsa oktatási államtitkárt Hiller István...

  • MTI

A felsőoktatási felvételi tájékoztató megjelenéséről kérdezte Hoffmann Rózsa oktatási államtitkárt Hiller István (MSZP) a parlamentben, az azonnali kérdések és válaszok órájában. Mint mondta, úgy tudni, idén késik a lényegi információkat tartalmazó tájékoztató, de nem technikai okokból, hanem azért, mert nem tudják kiszámolni, mi mennyibe kerül a felsőoktatásban, így viszont nem tudnak majd tájékozódni az érettségiző-felvételiző fiatalok. Mennyibe fog kerülni egy-egy gazdasági szak? Mészáros Tamással, a Corvinus Egyetem rektorával készített interjúnkat itt olvashatjátok el.

Válaszában Hoffmann Rózsa közölte: a törvény szerint a tájékoztatónak december 15-ig kell megjelennie, és ez meg is fog történni, a kiadvány már a nyomdában van.

A tájékoztató rögzíti majd, milyen szakok indulnak a felsőoktatási intézményekben, továbbá a jelentkezés és a pontszámítás módját is, ám az egyes intézményekre lebontott képzési helyeket és az önköltség mértékét - az új felsőoktatási törvény miatt - valóban csak a pótkötet tartalmazza majd, amely a tervek szerint január közepén jelenik meg. A jelentkezési határidő 2012-ben is február közepén lesz.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.