Egyre több az SNI-s tanuló, miközben továbbra is kevés a praktizáló gyógypedagógus
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Augusztus 10-ig lehet jelentkezni az idei pótfelvételire, egy-egy apró hiba miatt azonban az egész jelentkezési lapot érvényteleníthetik. Mire kell odafigyelni?

Hiba marad a jelentkezési lapban
Elírtátok a szak vagy az intézmény nevét, rosszul adtátok meg a középiskolai eredményeket, vagy egész egyszerűen elfelejtettétek kitölteni az egyik rubrikát – a normál felvételin mindez nem okoz különösebb problémát, utólag ugyanis lehet javítani az adatokon, sőt érvényteleníteni is lehet a jelentkezést.
A pótfelvételin viszont nincs lehetőség a javításra, a jelentkezéseket ugyanis pár nap alatt összesítik, augusztus 29-én már nyilvánosságra is hozzák a ponthatárokat. A biztonság kedvéért használjátok az e-felvételit: az elektronikus rendszer addig nem engedi lezárni a jelentkezést, amíg minden részt ki nem töltöttetek. Az e-felvételi használatáról itt olvashattok.
Nem csatoltatok minden dokumentumot
A jelentkezési laphoz – akár elektronikusan, akár postán adjátok le – már most csatolni kell a bizonyítványok másolatát, a pótfelvételin ugyanis nincs lehetőség hiánypótlásra, amit augusztus 10-ig nem küldtök el, azt a pontszámításkor nem veszik majd figyelembe.
A bizonyítványok másolatát akkor is el kell küldeni/fel kell tölteni, ha a normál felvételire is jelentkeztetek.
Elfelejtitek a hitelesítést
A jelentkezési határidő után három napotok van a hitelesítésre – ezt az Ügyfélkapun keresztül, vagy a hitelesítő lap kinyomtatásával, aláírásával és elküldésével tehetitek meg augusztus 13-ig (az Oktatási Hivatal címe: 1443 Budapest, Pf. 220).
A normál eljárás jelentkezési lapját használjátok
A pótfelvételire külön jelentkezési lap készült, úgyhogy a 2012-es jelentkezési lapot nem használhatjátok – a pótfelvételi lapját beszerezhetitek a felsőoktatási intézményekben, az Educatio ügyfélszolgálatán (Budapest, XII. Maros utca 19-21.) és az Oktatási Hivatal ügyfélszolgálatán (Budapest, V. Szalay utca 10-14.).
Nem fizetitek be időben az eljárási díjat
Az 5000 forintos díjat augusztus 10-ig kell befizetni.
Lemaradtok az alkalmassági vizsgáról
Több szakon – elsősorban mesterképzéseken - idén is kötelező az alkalmassági vagy a gyakorlati vizsga. Ezekről nem kaptok külön levelet, itt azonban megtaláljátok a vizsgák időpontját.
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Több képesítési feltételt eltörölnek, az elvárt vezetői gyakorlat ideje is csökken. Hétfő este a Magyar Közlönyben kihirdették a köznevelési törvény múlt héten elfogadott módosítását, amely visszaadja az iskolaigazgatók munkáltatói jogait.
@eduline.hu Mennyiből tud ma megélni egy egyetemista? #penzugyitudatossag #szponzoralttartalom #raiffeisen #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Előrelépésnek tartja az iskolai autonómia szempontjából a köznevelési törvény módosítását a Civil Közoktatási Platform (CKP), ám úgy vélik, több fontos garancia továbbra is hiányzik a szabályozásból.
Elsőként az alsó tagozatos osztályokat indítanák el, és terveik között szerepel a másik két bezárt iskola újranyitása is.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.
Szeptember 4-ig várják az adományokat.