Az idén már nem kapnak levelet a felvételi eredményről a diákok

Levélben vagy e-mailben jön a hivatalos értesítés arról, hogy melyik egyetemre, főiskolára vettek fel? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.

  • Eduline
Túry Gergely

Két egyetemre jelentkeztem az idén, de a ponthatárhúzás után több hétig külföldön dolgozom. Lehet jelezni valakinek, hogy ne postán küldjék a határozatot?

Az idén már nem levélben kapják meg a felvételi határozatot a jelentkezők - az Educatio tájékoztatása szerint a hivatalos értesítést az e-felvételi rendszeréből tölthetitek majd le, a dokumentumról pedig e-mailben kaptok értesítést.

Az ún. besorolási döntés azt tartalmazza, hogy melyik intézményben, milyen szakon kezdhetitek meg szeptemberben a tanulmányaitokat. Fontos, hogy a felvételiről szóló üzeneteket mindig arra az e-mail címre küldik, amelyet az e-felvételis regisztrációnál vagy a jelentkezési lapon megadtatok. Az értesítések a [email protected] e-mail címről érkeznek majd. Elmarad az idei Pont Ott Parti - erről itt olvashattokVárjátok a ponthatárokat az eduline-nal - csatlakozzatok itt, és semmiről nem maradtok le! 

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Minisztérium a csömöri iskolaigazgató kinevezéséről: Lannert Judit nem gondolta meg magát, a tankerület kommunikált félre

Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium szerint Lannert Judit nem változtatta meg a csömöri iskola igazgatójának kinevezéséről szóló korábbi döntését. A tárca lapunknak azt írta, egyetlen miniszteri döntés született Bátovszky János megbízásáról, a félreértést pedig a Dunakeszi Tankerületi Központ hibás kommunikációja okozta. A minisztérium azt is elárulta, miért hosszabbították meg egy évvel az igazgató megbízását.