Idén érettségizőknek: mikor ér véget a tanítás?

A közép- és általános iskolákban június 15-én, hétfőn ér véget a tanítás, de mikor kell utoljára iskolába menniük az érettségizőknek? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.

  • Eduline
Túry Gergely

A végzős középiskolásoknak mikor kell utoljára iskolába menniük?

A végzősöknek az érettségi előtt utoljára április 30-án, csütörtökön kell iskolába menniük, a legtöbb középiskolában az ezt követő pénteken vagy szombaton tartják a ballagást, majd május 4-én, hétfőn kezdődik az érettségi.

Az írásbeli vizsgákat május 4-től 26-ig tartják, az emelt szintű szóbelik június 4. és 11. között, a középszintűek június 15. és 26. között lesznek. A Belügyminisztérium fenntartása alá tartozó szakközépiskolákban 2015. május 22-én, a Honvédelmi Minisztérium iskoláiban pedig 2015. május 29-én lesznek utoljára órák. Mi vár rátok a következő hónapokban? Itt vannak a legfontosabb dátumok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.