Mennyit kell fizetni 2012-től a diplomáért?

Eredetileg ma lett volna a felvételi jelentkezés határideje az egyetemekre, főiskolákra, de az államtitkárság február...

  • Eduline

Eredetileg ma lett volna a felvételi jelentkezés határideje az egyetemekre, főiskolákra, de az államtitkárság február 24-re módosította az időpontot, mert úgy látta, tájékozatlanok az érintett diákok. Noha a felsőoktatás finanszírozásának számos eleme valóban kidolgozatlan, a hvg.hu összeállított egy listát a legnépszerűbb szakokról és intézményekről, melyek a legolcsóbb és legdrágább önköltséges képzést kínálják.

Nincsenek irigylésre méltó helyzetben azok, akik idén jelentkeznek valamilyen felsőoktatási intézménybe. Nem sokkal a jelentkezési határidő vége előtt derültek ki a keretszámok, drasztikusan átalakult a rendszer. A vidéki egyetemeken például felszámolják az államilag támogatott jogászképzést. Ha a szülők nem tudják állni a tandíjat, akkor a jövőbeli hallgató felveheti a diákhitel 2-t. A felvett összeget csak és kizárólag a tandíj törlesztésére költheti, szemben a régi diákhitellel, amely szabad felhasználású. A cikk folytatását a hvg.hu-n olvashatjátok el.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.