Megkezdődött a közép- és emelt szintű németérettségi

Hétfő reggel a németvizsgákkal folytatódik a 2013-as őszi érettségi.

  • Eduline
germany.info

Hétfő reggel a németvizsgákkal folytatódik a 2013-as őszi érettségi. A középszinten érettségizőknek 180 percük van a feladatsorra. Az írásbeli négy részből áll: 60 perc jut az olvasott szöveg értésére, 30-30 a nyelvhelyességre és a hallott szöveg értésére, 60 perc pedig az íráskészségre.

Az emelt szintű írásbeli vizsga teljes időtartama 240 perc. A vizsgán ugyanazok a részek szerepelnek, ugyanabban a sorrendben, mint a középszintű érettségin, de a feladatok megoldására fordítható időtartam sorrendben 70, 50, 30, illetve 90 perc. Az őszi érettségiről szóló legfrissebb cikkeinket, valamint a feladatsorok hivatalos megoldókulcsait itt találjátok.

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu