Kedd éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételire - a legfontosabb tudnivalók

Augusztus 12-én jár le a pótfelvételi jelentkezési határideje: összegyűjtöttünk minden fontos infót, amelyre szükségetek lehet.

  • Eduline
Shutterstock

A pótfelvételin azok vehetnek részt, akik a rendes felvételi eljárásban egy szakra sem kerültek be, vagy akkor nem is jelentkeztek. Egy képzést lehet megjelölni, a jelentkezést az E-felvételi rendszerén keresztül kell leadni.

Az intézmények szinte kizárólag fizetős szakokat hirdettek meg, a ponthatárok nem lehetnek alacsonyabbak azoknál, amelyeket az általános felvételi eljárásban, július 24-én húztak. A hitelesítés határideje augusztus 13., a ponthatárokat pedig augusztus 28-án hirdetik ki.

Azoknak a szakoknak a listáját, amelyekre jelentkezhettek, itt nézhetitek meg, arról pedig, hogy mely szakokon és mikor tartanak kötelező alkalmassági vizsgát, itt találtok információt.

A legnépszerűbb alapképzések önköltségéről itt, illetve itt, a mesterszakokéról itt, a felsőoktatási szakképzésekéről pedig itt olvashattok. A pótfelvételiről szóló összes cikkünket itt találjátok.

A 2014-es felvételi összes ponthatárát itt nézhetitek meg.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.