Nehezebb bejutni a Bécsi Egyetem legnépszerűbb képzéseire

Szigorít a felvételi feltételein a Bécsi Egyetem: több szakon keretszámokat határoztak meg, ha ennél többen...

  • Eduline
Filep István

Szigorít a felvételi feltételein a Bécsi Egyetem: több szakon keretszámokat határoztak meg, ha ennél többen jelentkeznek a képzésekre, a diákoknak vizsgázniuk kell. Közgazdaságtanra 533, nemzetközi közgazdaságtanra 794, népgazdaságtanra 415, biológiára 1290, gyógyszerészetre 686, táplálkozástudományra 698, informatikára 252, üzleti informatikára 109, pszichológiára 500, újságírásra 1123 hallgatót vesznek fel - közölte a Magyar Diákok Egyesülete.

Ha más szakra pályáztok, vagy ha ezekre a képzésekre a keretszámnál kevesebben jelentkeznek, biztosan elkezdhetitek a tanulmányaitokat szeptemberben (a B2-es szintű német nyelvvizsga minden esetben feltétel).

A Bécsi Egyetemen 2012-ben 146 magyar elsőéves kezdte el tanulmányait. Az osztrák egyetemeken gyakorlatilag ingyen, 17 euróért tanulhatnak a külföldi hallgatók, a felsőoktatási intézmények elfogadják a magyarországi érettségit, és nincsen hallgatói szerződés sem. Melyik osztrák egyetemeken tanulnak még szívesen a magyar diákok? A Magyar Diákok Egyesületének statisztikájáról itt olvashattok.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.