Itt van a teljes lista: ennyi hallgatót vehetnek fel az egyetemek és főiskolák 2012-ben

Ötezerrel több hallgató tanulhat szeptembertől államilag finanszírozott képzésen - így döntött a kormány. A részösztöndíjas formára kevesen jelentkeztek, ezért az eddig is preferált területek - a műszaki, az informatikai, az agrár, az egészségügyi és a sporttudományi - plusz hallgatói helyeket kaptak. Mivel arról egyelőre nincsen információ, hogy hány részösztöndíjas hely marad, illetve hogy az átcsoportosítás az alap- vagy az osztatlan képzéseket érinti-e, a két képzéstípus új keretszámait összesítve találjátok meg. Íme, az adatok.

  • Eduline

Friss infók: itt találjátok korrigált részösztöndíjas létszámot, a képzési területekre és képzési szintekre bontott végleges adatokat pedig itt nézhetitek meg.

Képzési terület2012-es keretszámA korrigált 2012-es keretszám
Agrár1300 + 160 teljes ösztöndíjas (alap- és osztatlan képzés együtt)2160 teljes ösztöndíjas (alap- és osztatlan képzés együtt)
Bölcsészettudomány2700 teljes ösztöndíjas2700 ösztöndíjas
Gazdaságtudomány250 teljes ösztöndíjas250 teljes ösztöndíjas
Informatika3600 teljes ösztöndíjas4550 teljes ösztöndíjas
Közigazgatás, rendészet és katonai1017 teljes ösztöndíjas1017 teljes ösztöndíjas
Igazságügy, munkaügy 200 teljes ösztöndíjas200 teljes ösztöndíjas
Műszaki 8000 + 200 teljes ösztöndíjas (alap- és osztatlan képzés együtt)10 600 teljes ösztöndíjas (alap- és osztatlan képzés együtt)
Orvos- és egészségtudomány 2800 + 1800 teljes ösztöndíjas (alap- és osztatlan képzés együtt)5000 teljes ösztöndíjas (alap- és osztatlan képzés együtt)
Pedagógusképzés1600 teljes ösztöndíjas1600 teljes ösztöndíjas
Sporttudomány450 teljes ösztöndíjas 600 teljes ösztöndíjas
Társadalomtudomány1000 teljes ösztöndíjas1000 teljes ösztöndíjas
Természettudomány 4000 teljes ösztöndíjas4000 teljes ösztöndíjas
Művészet740 + 160 teljes ösztöndíjas (alap- és osztatlan képzés együtt)740 teljes ösztöndíjas
Művészetközvetítés 350 teljes ösztöndíjas350 teljes ösztöndíjas
 Jogász 100 teljes ösztöndíjas 100 teljes ösztöndíjas
Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.