Egyre több az SNI-s tanuló, miközben továbbra is kevés a praktizáló gyógypedagógus
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Csütörtökig pótolhatják a februárban induló keresztféléves felsőoktatási képzésekre jelentkezők azokat a...

Csütörtökig pótolhatják a februárban induló keresztféléves felsőoktatási képzésekre jelentkezők azokat a dokumentumaikat, amelyek a jelentkezés benyújtásakor még nem álltak rendelkezésükre, illetve eddig lehet a jelentkezéskor megadott képzések sorrendjét módosítani - közölte az Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. kedden. A 2013-as keresztféléves felvételiről itt találjátok az összes tudnivalót.
Mint írták, a hiányzó dokumentumok beszkennelt változatai feltölthetők az e-felvételi rendszerébe, ezzel a lehetőséggel pedig azok is élhetnek, akik korábban papíralapú jelentkezési lapot adtak be. Ehhez regisztrálniuk kell a www.felvi.hu oldalon, majd az e-felvételi belépéshez meg kell adniuk a felvételi azonosító számukat - tették hozzá.
Közlésük szerint az e-felvételi felületén a sorrendmódosítás menüpontban lehet átrendezni a korábban megadott képzéseket, a benyújtott kérelmek státusát (hol tart, elfogadták-e) pedig a kérelmek menüpontban tudják nyomon követni a jelentkezők. Felhívták a figyelmet arra is, hogy a sorrendmódosításkor csak a korábban megadott jelentkezési helyeket lehet átrendezni, újabb képzés megjelölésére nincs mód, de ha valaki valamely korábban megjelölt képzésre mégsem szeretne jelentkezni, a hátrábbsorolás helyett célszerűbb törölni a listáról.
Ha valaki papíralapon szeretné a dokumentumokat pótolni, akkor azokról egy-egy A4-es fekete-fehér fénymásolatot kell eljuttatnia az Oktatási Hivatal, 1443 Budapest, Pf. 220 címre, s a másolatokon olvashatóan fel kell tüntetni a jelentkező nevét és felvételi azonosító számát. Az adat- és sorrendmódosításhoz szükséges formanyomtatványok a www.felvi.hu oldal kérvénytárában találhatók meg, ezeket kitöltve és aláírva kell elküldeni az Oktatási Hivatal címére.
Tájékoztattak arról is, hogy előreláthatólag január 24-én hirdetik ki a keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárás ponthatárait, és először a www.felvi.hu oldalon lesznek elérhetők. Minden jelentkező az általa megjelölt jelentkezési helyek közül az első olyanra vehető fel, ahol pontszáma eléri vagy meghaladja a felvételi ponthatárt.
A februárban induló képzésekre 5682-en jelentkeztek, közülük 4917-en mesterképzéseket céloztak meg, állami ösztöndíjas helyekre 4698-an pályáztak. A legnépszerűbbek az idén a gazdaságtudományok és a műszaki képzési területek, előbbi 1959, utóbbi pedig 1756 jelentkezőt vonzott.
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Két évvel meghosszabbította a kormány azt az átmeneti lehetőséget, amely alapján bizonyos sportszakmai végzettséggel rendelkező szakemberek is taníthatnak testnevelést, ha az iskola megfelelő végzettségű és szakképzettségű pedagógussal nem tudja megszervezni a mindennapos testnevelést.
@eduline.hu Mennyiből tud ma megélni egy egyetemista? #penzugyitudatossag #szponzoralttartalom #raiffeisen #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Augusztus 18-án újabb egyeztetést tartottak a szakképzés helyzetéről, amelyen Naderi Zsuzsanna, szakképzésért és felnőttkori tanulásért felelős államtitkár, valamint a minisztérium jogi és szakképzési területének képviselői is részt vettek.
Elsőként az alsó tagozatos osztályokat indítanák el, és terveik között szerepel a másik két bezárt iskola újranyitása is.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.
Szeptember 4-ig várják az adományokat.