Jövő pénteken kezdődik az Educatio-kiállítás

Az ország valamennyi egyeteme és főiskolája részt vesz a január 20-21-i Educatio-kiállításon a fővárosban.

  • MTI

Az ország valamennyi egyeteme és főiskolája részt vesz a január 20-21-i Educatio-kiállításon a fővárosban. Idén tizenkettedik alkalommal, a Papp László Budapest Sportarénában tartandó kiállításon a hazai felsőoktatási intézmények mellett számos külföldi egyetem és főiskola, nyelviskolák, digitálistaneszköz-gyártók, oktatási kutatóintézetek és tankönyvkiadók is várják az érdeklődőket.

Információkat szerezhettek az egyetemekről és főiskolákról, megismerkedhettek az intézmények hallgatóival és választ kaphattok kérdéseikre. Emellett részletes tájékoztatást kaphattok a felvételi menetéről és a megváltozott szabályozásról. A jövő pénteken és szombaton 10-től 17 óráig látogatható kiállításra a belépés ingyenes.

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu