Magyar Péter bejelentette, ki lesz a Tisza oktatási minisztere
Lannert Judit, a neves oktatáskutató lesz az oktatási miniszter a Tisza-kormányban.
A kétszintű érettségi bevezetése előtt végzettek az érdemjegy alapján számolhatják ki érettségi pontjaikat az idei felvételin is. Itt vannak a részletek.

A kétszintű érettségi bevezetése, vagyis a 2005 előtti, "régi típusú" érettségi bizonyítványok eredményeit automatikusan középszintű érettségiként számítják be a felvételin. Mivel ekkor még nem kaptak százalékos értékelést az érettségizők, ezért a következő táblázat szerint számíthatjátok át az érdemjegyeket százalékokká.
| Érdemjegy | Százalékos érték (pontszám) |
| Jeles (5) | 100% |
| Jó (4) | 79% |
| Közepes (3) | 59% |
| Elégséges (2) | 39% |
Az alap- és osztatlan szakos, illetve felsőoktatási szakképzési felvételin is maximum 500 pontot szerezhettek, ebből 200 pontot kaphattok két érettségi tantárgy százalékos eredményéért, adott esetben pedig választhatjátok azt, hogy ezt a pontszámot duplázzátok. Amennyiben a régi rendszerben érettségiztetek, és például egy tantárgyból ötöst, egy másikból pedig négyest szereztetek, az érettségiért adható 200-ból 179 pontotok van (100 az ötösért, 79 a négyesért). A pontszámítási szabályok részleteiről itt írtunk.
Azt, hogy a 2005 előtti hagymányos érettségi tárgyak a jelenlegi rendszerben milyen tantárgyaknak felelnek meg, itt találjátok. Az egyes szakoknál bemeneteli követelményként meghatározott érettségi tárgyakat az adott intézményeknél nézhetitek meg, ide kattintva. A 2015-ös felvételiről szóló legfrissebb cikkeinkért itt olvashatjátok.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |
Lannert Judit, a neves oktatáskutató lesz az oktatási miniszter a Tisza-kormányban.
Lannert Juditot jelöli a leendő gyermek- és oktatásügyi miniszternek Magyar Péter. Összegyűjtöttük mit kell tudni róla.
Hiába a politikai fordulat és az egyetemi autonómia helyreállításának ígérete, a Közép-európai Egyetem (CEU) nem tervezi campusának visszaköltöztetését Budapestre.
Az egyetem közlése szerint szabályzatsértő módon került ki egy hallgatói gyűlést hirdető plakát április 22-én, ezért azt eltávolították. Az intézmény visszautasítja a retorziókra vonatkozó állításokat, és hangsúlyozza: a hallgatók véleménynyilvánítási szabadsága biztosított.
Elfogadta Magyar Péter felkérését Vitézy Dávid, ő lesz a Tisza-kormány közlekedési és beruházási minisztere. A válságban lévő vasút rendbetételét és egy új KRESZ bevezetését is kilátásba helyezte.
@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu
A Magyar Tudományos Akadémia kész visszafogadni a korábban leválasztott kutatóhálózatot, és ezt a szándékot a kutatóintézetek vezetőinek elsöprő többsége támogatja – egyetlen kivétellel. Az MTA megbeszéléseket kezdeményezett a Tisza Párttal is.
A leendő Miniszterelnökséget vezető miniszterről beszél mindenki, sokan nagy reményeket fűznek hozzá – többek között azért, mert rendszeresen az elszámoltatás és a jogi következmények érvényesítésének fontosságáról beszélt. Ruff Bálintot már a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán is a lopás megítélésének kérdése foglalkoztatta.