Ez vár a diákokra az idei érettségin - íme, az első hét menetrendje

Pénteken a nemzetiségi nyelvi és irodalmi vizsgákkal kezdődik a 2013-as érettségi időszak: íme, az első hét menetrendje. Ne felejtsétek, jövő héten minden fontos infót megtaláltok az eduline-on: a vizsga után jövünk a középszintű feladatsor nem hivatalos megoldásával!

  • Eduline
Emelt szintű írásbeliKözépszintű írásbeliIdőpont
Nemzetiségi nyelv és irodalom, nemzetiségi nyelvNemzetiségi nyelv és irodalom, nemzetiségi nyelvmájus 3., 8:00
Magyar nyelv és irodalom  

Magyar nyelv és irodalom, magyar mint idegen nyelvmájus 6., 8:00
Matematika  

Matematika  

május 7., 8:00
Történelem  

Történelem  

május 8., 8:00
Angol nyelv  

Angol nyelv  

május 9., 8:00
Német nyelvNémet nyelvmájus 10., 8:00

Hozzászólások

„Nem a betűkkel kellene kezdeni az olvasást” – Fóti Péter szerint a gyerekek nem úgy tanulnak, ahogy az iskola tanítja őket

Fóti Péter oktatáskutató az alsó tagozatos oktatás egyik alapvető hibájának látja, hogy a tanulást a betűk, a szótagok és a számjegyek megtanításával kezdi, miközben a gyerekek természetes módon először mindig az összefüggéseket és a jelentést értik meg. Szerinte az olvasás, az írás és a matematika tanításában az összefüggések megértésének kellene megelőznie a részek elemzését, ami az alsós pedagógia gyökeres átalakítását is szükségessé teszi. Vélemény.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.