Ezzel még megizzasztják a diákokat a hétvége előtt

Holnap 14 órakor emelt- és középszinten is megtartják az írásbeli földrazérettségiket. Összeszedtük, mit kell tudni a vizsgáról.

  • Eduline
Fazekas István

Középszinten a vizsga 120 perces, és összesen 100 pont szerezhető. A vizsgalap két részből áll: egy topográfiai ismereteket, képességeket ellenőrző, 20 pontos, és egy földrajzi ismeretek és képességek meglétét vizsgáló feladatlapból.

Az első feladatlap megoldása alatt mindféle segédeszköz használata tilos. A második feladatlap kitöltésekor atlasz, körző, vonalzó és számológép használható. A második feladatlapot csak akkor kapják meg a vizsgázók, amikor a felügyelőtanár begyűjtötte az elsőt.

Az emelt szintű vizsga egy feladatlapból áll, megírására 240 perc áll rendelkezésre, és legfeljebb 100 pontot lehet rá kapni. Körző, vonalzó és számológép igen, de atlasz nem használható.

 

Hozzászólások

„27 év civil szervezeti munkáját ismerte el most a kormány” – L. Ritók Nóra is állami kitüntetést kapott

A Magyar Érdemrend tisztikeresztjével tüntették ki L. Ritók Nórát, az Igazgyöngy Alapítvány alapítóját, aki korábban maga is visszaadta állami kitüntetését. Most viszont a díjazottak névsorát látva úgy érzi, „helyére kerülnek itt is a dolgok”, az elismerést pedig az Igazgyöngy Alapítvány 27 éves civil munkája fontos mérföldkövének tartja.

Új vezetői tisztség jön létre az Oktatási Hivatalban: több adat és hatásvizsgálat alapozhatja meg a döntéseket

Az intézményfejlesztési elnökhelyettes többek között az Oktatási Hivatal digitális megújulásáért, az adatvezérelt működés fejlesztéséért és a mesterséges intelligencián alapuló megoldások koordinálásáért felel majd. Az új vezető a köznevelési és felsőoktatási elemzésekre is hatással lehet: hatásvizsgálatokat és adatfeldolgozásokat kezdeményezhet.