Felvételi: itt a következő fontos határidő

Jövő hétfőig van még egy nagyon fontos teendő.

  • Eduline
Shutterstock

Február 20-ig kell hitelesíteni a felsőoktatási jelentkezést, amit alapvetően kétféleképp lehet elintézni.

Online:

Az E-felvételi és az Ügyfélkapi párhuzamos használatával lehet hitelesíteni, ha van Ügyfélkapu-regisztrációtok. Ha nincs ilyen, akkor egy okmányirodában, vagy kormányhivatalban lehet igényelni.

Postai úton:

Az E-felvételi oldaláról kinyomtatott hitelesítő lapot aláírva kell postára adni az Oktatási Hivatal címére: 1380 Budapest, Pf. 1190.

Ha február 15 előtt már hitelesítettetek, de később módosítottátok az adataitokat, ismét hitelesíteni kell. A hitelesítés napokat is igénybe vehet, az eredményről e-mailen kaptok értesítést.

Az idei felvételivel kapcsolatos cikkeinket itt találjátok.

Hozzászólások

„210 ezer forint volt a fizetésem osztályfőnökként” – a négy éve kirúgott tanárok szerint nem a bérük volt a legnagyobb probléma

Bár a pedagógustüntetéseket sokan béremelési harcként értelmezték, a négy éve polgári engedetlenség miatt kirúgott tanárok szerint a fizetés csak egy része volt a problémának. A tiltakozások valójában az oktatás autonómiájáról, a diákok helyzetéről és az egyre erősödő központi kontrollról szóltak. Erről Ocskó Emese és Tölgyfa Gergely beszélt

Alig van olyan hallgató, aki nem dolgozik az egyetem mellett

10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is. Az Oktatási Hivatal 2025-ös DPR Frissdiplomás kutatásából kiderült, hogy a frissdiplomások 79,6 százaléka a tanulmányai mellett, legalább a képzés bizonyos szakaszaiban dolgozott. Ez a strukturális összefonódás azt jelzi, hogy a munkaerőpiac elvárásai és a hallgatók anyagi, valamint szakmai igényei már az oklevél megszerzése előtt közvetlenül összekapcsolódnak.