A nap kérdése: Gerincproblémákra is jár a pluszpont a felvételin?

Több tartós betegség és rendellenesség esetén járhat felvételi pluszpont, de nem akármire.

  • Eduline
Fazekas István

Kedves Eduline! Felvételinél valóban többletpont jár a gerincferdülésért?

- tette fel a kérdést olvasónk. Gerincferdülésért a törvény szövege szerint jár többletpont, ezt azonban igazolnotok kell.

Az igazolást - szakértői véleményt - a megyei vagy fővárosi pedagógiai szakszolgálati intézmények, illetve azok megyei vagy országos szakértői bizottságként eljáró tagintézményei (valamint jogelődjeik közül a tanulási képességvizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottságok és az országos szakértői és rehabilitációs bizottságok) adhatják ki. Az igazoláson fel kell tüntetni a fogyatékosság BNO-kódját - ehhez itt találtok segítséget.

 

Ezért összesen 40 többletpontot kaphatsz.
Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu