Ha még nem múltatok el 18 évesek, akkor ezt mindenképp tegyétek meg, mielőtt elindultok a Pont Ott Partira

Ha nincs nálatok szülői nyilatkozat, akkor nem fognak beengedni titeket a koncertekre.

  • Rodler Lili

Már csak egy nap és kiderülnek az idei felsőoktatási felvételi ponthatárai. A ponthatárhirdetést pedig a szokásos Pont Ott Partik keretében is élvezhetitek. Azonban ez a buli nem csak a felvételizők előtt nyitott, hanem a fiatalabb családtagok előtt is, akik ugyanúgy szeretnének egyet bulizni.

Megvan a budapesti Pont Ott Parti teljes lineup-ja

A Budapest Parkban szervezett Pont Ott Partira viszont érvényesek bizonyos szabályok, amelyeknek a betartás nélkül a 18 év alattiak nem fognak tudni belépni a park területére.

A Facebook-esemény oldalán közzétették, hogy azok a vendégek, akik már elmúltak 16 évesek, de még nem töltötték be a 18-at, azok kötelesek szülői nyilatkozatot felmutatni. Ezt ide kattintva tudjátok majd letölteni.

A 16 év alattiakra egy külön szabály vonatkozik. Ők csak úgy léphetnek majd a park területére, hogy vagy szülői felügyelettel vagy egy szülő által meghatalmazott nagykorúval érkeznek, és egy szülői meghatalmazást is felmutatnak. A 16 éves kor alattiak belépéséhez szükséges szülői meghatalmazást ide kattintva tudjátok letölteni.

Ezekben a városokban lesz biztosan Pont Ott Parti

A budapesti Pont Ott Parti teljesen ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Ezzel az alábbi cikkünkben foglalkoztunk bővebben:

 

 

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.