Mit jelenthet, ha azt írja ki a Felvi, hogy a pontszám nem számítható?

Bajt jelezhet, ha azt látjátok az egyik megjelölt szakotoknál, hogy pontszám nem számítható.

Július 23-án húzzák a ponthatárokat az egyetemi felvételin. Ha eddig még nem dolgoztak fel nálatok minden dokumentumot, akkor addig a pontszámaitok még változhatnak. Ha azonban a rendszer azt írja ki, hogy "pontszám nem számítható", akkor baj van.

Ilyenkor érdemes megnéznetek még egyszer az adott szak hivatalos felvételi tájékoztatóját, mert az ördög a részletekben lakik. (Például az Óbudai Egyetem gazdasági alapképzésein érettségi pontokat számítanak földrajzból, de az érettségi átlagnál már nem, ezért azoknak a diákoknak, akiknek a földrajz az ötödik vizsgatárgya, annak csak duplázzák a pontjait.)

Az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint ilyenkor vagy

  • nem teljesítitek az érettségi szintre vagy a tantárgyra vonatkozó követelményeket
  • vagy nem éritek el az egyetem által húzott minimumponthatárt.

Ha szeretnétek kiszámolni a pontjaitokat, akkor használjátok az Eduline kalkulátorát.

 

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.