Keresztféléves felvételi 2025: közzétették a ponthatárokat

Január 23-án, azaz csütörtökön nyilvánosságra hozta az Oktatási Hivatal a keresztféléves felvételi idei ponthatárait.

  • Székács Linda

Már elérhetőek a Felvi.hu oldalán a 2025 februárjában induló képzések ponthatárai.

A keresztféléves felvételi során a jelentkezők többsége főként mesterképzések közül válogathatott, de elérhető volt egyes alapképzés is állami ösztöndíjas és költségtérítéses formában egyaránt.

Jelentkezni 2024. november 15-ig lehetett. Az általános felvételi eljáráshoz hasonlóan ebben az esetben is legfeljebb három képzést jelölhettek meg a felvételizők ingyenesen, további három szakot pedig darabonként 2-2 ezer forint eljárási díj ellenében.

Mindenki csak egy helyre nyerhet felvételt, mégpedig az általa megjelölt jelentkezési helyek közül az első olyanra, amelynél a pontszáma eléri vagy meghaladja a megállapított ponthatárt

- írja az OH.

A ponthatárokat az adja, hogy hány pontot ért el a felvételi során az a jelentkező, akit még utolsóként felvettek az adott szakra.

A besorolási határozat, amely tartalmazza, hogy melyik képzésre nyertetek felvételt, legkésőbb 2025. január 31-ig elérhető lesz az E-felvételi Hivatalos iratok menüpontjában - írja a Felvi.hu. Erről pedig minden jelentkezőt e-mailben is értesíteni fognak.

A sikeres vagy sikertelen felvételről azok, akik kérték, sms-t kapnak majd.

Hozzászólások

Emelt bioszérettségi 2026: minden pontja számíthat az orvosi szakokon

Kedden 8 órakor kezdődik az emelt szintű biológiaérettségi. A tavalyi pontszámok tükrében legalább 60-70 százalékos emelt szintű bioszérettségire van szüksége azoknak a diákoknak, akik valamelyik orvosi szakra készülnek. És ez is csak akkor lehet elég, ha a középiskolai bizonyítványuk színötös volt, a főtárgyakból a középszintű érettségijük 90 százalék körüli és kimaxolják az összes intézményi pontot.

„Fontos, hogy az óvoda–iskola átmenetet a gyerek szükségleteihez igazítsuk” – Lannert Judit szerint a 45 perces kötelező felkészítés helyett alternatív megoldásokra van szükség

Lannert Judit a meghallgatásán arról beszélt, hogy a koragyermekkori nevelés területe az elmúlt években elhanyagolódott, miközben számos későbbi hátrány már ebben az időszakban kialakul. Ezért az első hónapok egyik fontos feladata lesz az óvodai nevelés országos alapprogramjának és személyi feltételeinek felülvizsgálata.