Szóbeli érettségi: mi történik, ha nem mentek el a vizsgára?

Az emelt szintű szóbeli érettségiket idén június 5-12. között tartják, a középszintű vizsgákat pedig június 17. és július 3. között kell megszerveznie az iskoláknak.

  • Tornyos Kata

Május 27-én az olasszal befejeződött a 2023/24-es tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszakának az írásbeli vizsgái. Az Oktatási Hivatal (OH) tájékoztatása szerint a 16 vizsganapon 1161 helyszínen mintegy 112 700 érettségiző vizsgázott. Most pedig a szóbeli érettségivel folytatódik a vizsgaidőszak. Mutatjuk, mi történik, ha nem tudtok elmenni a vizsgára.

Az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint ha a diák fel nem róható okból (azaz igazoltan, például betegség miatt) nem tud elmenni szóbelizni, akkor az adott vizsgaidőszakban megismételheti a szóbelit vagy egy másikban pótló érettségit tehet. Ebben az esetben az igazolást középiskola vagy a kormányhivatal vezetőjéhez kell benyújtanotok, aki dönt annak elfogadásáról vagy elutasításáról.

A szóbeli megismétlésének részleteit szintén a jelentkezést fogadó intézménnyel kell egyeztetnetek.

Azonban ha valamilyen felróható okból például közlekedési dugó miatt nem tudtok elmenni a szóbelire, akkor egy másik vizsgaidőszakban javító vizsgát tehettek.

 

Hozzászólások

Miközben a világ még vitázik, Kína már lépett: ezrével szünteti meg az egyetemi szakokat az AI miatt

Itthon javában zajlik az egyetemi felvételi, és rengetegen törik a fejüket, melyik szak ígér biztos jövőt – a világ nagy része még csak azon gondolkodik, hogyan szabjon utat a mesterséges intelligenciának a felsőoktatásban, és hol kellene gátat vetnie neki, hiszen sokakban él a félelem, hogy az AI a gazdaságtól a kultúráig egyszerűen mindenen átgázol. Kína azonban nem várakozik: négy év alatt 12 000, elavultnak ítélt képzést zárt be, és helyettük 10 200 új, túlnyomórészt AI-hoz és robotikához kötődő szakot indított.