Középiskolai felvételi: erre figyeljetek a kijavított dolgozat megtekintésekor

A legtöbb intézményben ma nézhetik meg a felvételizők az eredményeiket.

  • Tornyos Kata

Január 20-án több mint 72 ezer negyedikes, hatodikos és nyolcadikos diák írt központi felvételit magyarból és matematikából. Mutatjuk, mire figyeljetek a dolgozatok megtekintésekor.

A központi írásbeli vizsga kijavított dolgozatait az igazgató által meghatározott helyen és időben, az iskola képviselőjének jelenlétében megnézhetitek, lefotózhatjátok, és – kizárólag a hivatalos javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén – észrevételt tehettek.

Ha a hivatalos javítási-értékelési útmutatótól eltérő értékelés találtok, az észrevételeiteket a megtekintést követő első munkanap végéig – 16 óráig – írásban adhatjátok le a vizsgát szervező iskolában – az Oktatási Hivatal alapján. Az iskola a bírálat eredményét határozat formájában, megfelelő indokolással, az észrevétel benyújtását követő három munkanapon belül írásban árulja el.

Ha nem értetek egyet a döntéssel, akkor három napon belül, a vizsgát szervező középfokú iskolában, az Oktatási Hivatalnak címezve, kizárólag a hivatalos javításiértékelési útmutatótól eltérő értékelés esetén fellebbezést nyújthattok be.

 

 

Hozzászólások

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Készül a jogszabály: újra a szülők és az óvodapedagógusok dönthetnek az iskolaérettségről

A 2027/2028-as tanévtől jelentősen átalakulhat az iskolaérettségről szóló döntés rendszere. Az oktatási tárca azt közölte, hogy készül egy jogszabálytervezet, amely szerint ismét nagyobb szerepet kaphatnak a szülők és az óvodapedagógusok. Ha ők egyetértenek abban, hogy a gyerek iskolaérett, nem az Oktatási Hivatalnak kell döntenie a kérdésben.

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Vitézy Dávid: „Újjáélesztjük a budapesti Diákváros projektjét, a régi terveket felülvizsgáljuk”

Újraindítanák a budapesti Diákváros korábban leállított projektjét – jelentette be Vitézy Dávid. A fejlesztéshez tartozó területek és a korábban elkészült tervek augusztus végére a Közlekedési és Beruházási Minisztériumhoz kerülnek. A régi terveket az eltelt évek miatt felülvizsgálják, de továbbra is egy lakó- és kollégiumi funkciókat ötvöző városnegyed kialakítása a cél.