Indul az érettségi felkészülés: itt vannak az előző évek érettségi feladatsorai matekból

A matekérettségire sose lehet elég korán elkezdeni a felkészülést. Az egyik lejobb módszer a felkészülésre, ha előveszitek a korábbi évek feladatlapjait. Ebben a cikkben összeszedtük azokat a linkeket, amikre szükségetek lesz.

  • Eduline

Ha az érettségi-felkészülésnél kitöltenétek az előző évek feladatsorait is, itt megtaláljátok az összes feladatlapot és a hozzájuk tartozó megoldókulcsot is közép- és emelt szinten egyaránt. Csak állítsátok be a megfelelő vizsgatárgyat a keresőben és máris elkezdhetitek a felkészülést.

Ha időrendben haladnátok visszafelé, a tavalyi májusi matekérettségi feladatsorait itt találjátok középszinten és emelt szinten, illetve ezeken a linkeken a feladatok megoldásait is megnézhetitek. A 2021-es matekérettségi feladatait itt oldhatjátok meg középszinten, itt pedig emelt szinten, ha pedig ellenőrizni szeretnétek a feladatokat, ezeken a linkeken azt is megtehetitek. A korábbi évek összes őszi és tavaszi érettségi feladatsorát mindkét szinten pedig itt találjátok meg.

Ha mindent megoldottatok, akkor jöhetnek a bónusz feladatok - a Studium Generale minden évben szervez ingyenes próbaérettségit, ahol a matek is előkerül. Ha idén lemaradtatok róla, itt nézhetitek meg a feladatsorokat (emelt- és középszinten is) matekból, itt pedig a korábbi évek feladatait nézhetitek meg. A Corvinus Egyetem érettségifelkészítő csapata pont úgy állítja össze a feladatsorokat, ahogyan élesben is találkozhattok majd velük, de olyan feladatokat állítanak össze a vizsgázóknak, amivel biztosan nem találkoztatok még máshol.

Gyakorlás okosan

Bár önmagában nagy rutint szerezhettek a feladatok megoldásával, a legnagyobb tapasztalatot akkor szerezhetitek meg, ha nem egy-egy feladatot vagy feladatsort oldotok meg, hanem az egész érettségin végig mentek. Ha megtehetitek nyomtassátok ki a kiválasztott feladatsort, vegyétek magatok elé az érettségin használható segédeszközöket (és tegyétek el a telefont), állítsatok stoppert és az érettségi időkeretein belül teszteljétek magatokat. Ha megvagytok - nem baj, ha elsőre nem is sikerül minden feladatot megoldani -, a javítókulccsal a kezetekben egyenként megnézhetitek, mit rontottatok el és hogyan kellett megoldani helyesen a feladatokat, kiszámolhatjátok, hány pontotok lenne.

 

Hozzászólások

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

PDSZ a tanárok „feketelistázásáról”: előrelépés a törvénytervezet, de a tankerületek meghatározó szerepe lényegében megmaradt

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint önmagában nem jelent megoldást, hogy a minisztérium a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek összegyűjtésére. A szakszervezet úgy véli, a probléma rendszerszintű, ezért nem egyedi esetek kivizsgálására, hanem a döntési mechanizmus átalakítására lenne szükség.

PDSZ a tanárok „feketelistázásáról”: előrelépés a törvénytervezet, de a tankerületek meghatározó szerepe lényegében megmaradt

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint önmagában nem jelent megoldást, hogy a minisztérium a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek összegyűjtésére. A szakszervezet úgy véli, a probléma rendszerszintű, ezért nem egyedi esetek kivizsgálására, hanem a döntési mechanizmus átalakítására lenne szükség.

A nap kérdése: van állami férőhely a pótfelvételin?

Ha az általános felvételin nem sikerült bekerülnötök egyetlen megjelölt képzésre sem, a pótfelvételi még újabb esélyt jelenthet. De vajon ilyenkor is lehet állami ösztöndíjas helyet találni, vagy már csak önköltséges képzések közül választhattok?