A felvételi (egyik) legnagyobb kérdése: mikor jön az SMS?

A héten véget ér a felvételi ügyintézés, a következő állomás pedig a ponthatárhúzás lesz. De hogyan tudjátok meg, hol kezdhetitek el az egyetemet szeptembertől, és kik kapnak sms-t? Mutatjuk.

  • Eduline

Az idei ponthatárhúzás július 21-én lesz. A ponthatárokat általában este nyolckor hozzák nyilvánosságra a Felvin és a Pont Ott Partikon. A ponthatárokról természetesen az Eduline-on is beszámolunk, sorra vesszük a legnépszerűbb szakokat, megnézzük, milyen képzéseken húzták a legmagasabb ponthatárokat, hová került be a legtöbb elsőéves.

Jön az SMS?

Ha az E-felvételiben megadtátok a telefonszámotokat, akkor érkezni fog az sms az eredményetekről, mivel egyszerre nagyon sok üzeneteket kell kiküldeni, akkor sem kell megijednetek, ha pontosan 8-kor még nem kaptok sms-t.

A hivatalos dokumentumot – azaz a besorolási döntésről szóló határozatot, amelyben az szerepel majd, melyik szaknál értétek el a ponthatárt – az E-felvételiről tölthetitek le, a határozat elérhetővé válásáról az Oktatási Hivatal e-mailben értesíti a felvételizőket legkésőbb 2022. augusztus 5-ig.

 

Hozzászólások

„Szegregált iskolából nem vezet út egyetemre” – a pedagógiai kultúrában látják a fő problémát a szakértők

Nagyon ambiciózus vállalás a Tisza Párt részéről minden gyereket megtanítani értőn írni-olvasni az alsó tagozat végére, az oktatási rendszer átalakításához nemcsak szerkezeti reformokra, hanem „mentális forradalomra” is szükség lenne – többek között erről beszélgetett Lannert Judit, Nahalka István és Váradi Balázs a Qubit podcastjában.

„A pedagógusoknak levegőre van szükségük” – Lannert Judit szerint a rendszer nem engedi hibázni sem a tanárokat, sem a diákokat

A pedagógusértékelési rendszer teljesen elhibázott. Nem elég szeretni a gyerekeket, hinni is kell bennük. A magyar oktatás bebetonozza a különbségeket. Ilyen állításokat fogalmazott meg Lannert Judit abban a majdnem egyórás interjúban, amelyet Magyar Péter készített vele, miután bejelentette, hogy őt jelöli a TISZA-kormány gyermek- és oktatásügyi miniszterének.

@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Ruff Bálint a lopás történeti megítéléséről írta diplomamunkáját a Pázmányon

A leendő Miniszterelnökséget vezető miniszterről beszél mindenki, sokan nagy reményeket fűznek hozzá – többek között azért, mert rendszeresen az elszámoltatás és a jogi következmények érvényesítésének fontosságáról beszélt. Ruff Bálintot már a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán is a lopás megítélésének kérdése foglalkoztatta.