Friss: közzétették a 2022-es érettségi jelentkezési lapját, de sok vizsgázónak nem ezt kell kitöltenie

Közzétette az Oktatási Hivatal a 2022-es májusi-júniusi érettségi jelentkezési lapját – ezt azok használhatják, akik már nem középiskolások, de egy vagy több tárgyból (újra) nekifutnának az érettséginek.

  • Eduline

Ezt a jelentkezési lapot kizárólag valamelyik kormányhivatalhoz lehet benyújtani, az Oktatási Hivatal nem fogad jelentkezéseket – emelik ki az oldalon. Akik nem kormányhivatalban, hanem közvetlenül valamelyik középiskolában szeretnének jelentkezni az érettségire, az ott kapott lapot használják.

Más szabályok is vannak: az OH oldalán lévő felületet csak azok használhatják, akiknek már van érettségi bizonyítványuk, de már nem középiskolások, vagy „olyan középiskolával állnak szakképző évfolyamon tanulói jogviszonyban, amely nem szervez érettségi vizsgát, vagy külföldön szerezték meg érettségi bizonyítványukat (és Magyarországon nem állnak középiskolával tanulói jogviszonyban)”.

Emellett azok is, akiknek nincs érettségi bizonyítványuk, és vagy már nem középiskolások, vagy külföldi/külföldi rendszerű középiskolai utolsó évfolyamán folytatják tanulmányaikat.

A középiskolások – vagyis akiknek van tanulói jogviszonyuk – pedig a saját iskolájukban jelentkezhetnek a májusi-júniusi vizsgákra.

 

Hozzászólások

A NOKS-dolgozók bérrendezését és az elmaradt jutalmak kifizetését kéri a kormánytól a PDSZ és a PSZ

A jubileumi jutalmak visszamenőleges kifizetését, valamint a nevelést-oktatást segítő dolgozók (NOKS) bérrendezését sürgeti a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), ezért nyílt levelet írtak Magyar Péternek és Lannert Juditnak. A szakszervezetek szerint mindkét intézkedés rövid időn belül megvalósítható lenne, és fontos üzenetet küldene a köznevelésben dolgozóknak az oktatásirányítás szemléletváltásáról.

Helyettes államtitkár lett a TASZ korábbi szakmai vezetője

Zeller Judit, a TASZ Esélyegyenlőségi és Önrendelkezési Programjának korábbi vezetője a miniszterelnök döntése alapján a Szociális és Családügyi Minisztérium helyettes államtitkára lett. A jogvédő szervezet szerint kinevezése fontos visszajelzés az emberi jogi szemlélet kormányzati szerepvállalására.