Négy fontos kérdés az utolsó napra: ha nem válaszoltok, a felvételi is elúszhat

Csütörtökig van időtök, hogy pótoljátok a még hiányzó dokumentumaikat, illetve - egyetlen alkalommal - sorrendet módosítsatok. Azonban van négy olyan kérdés, amit mindenkinek fel kell még tennie az utolsó napokban, hogy ne apróságon bukjon el a felvételi.

  • Eduline

Jó a sorrend?

Ha nem, akkor egyetlen alkalommal - csütörtökig - módosíthatjátok a jelentkezéskor megadott sorrendet. Fontos, hogy a változtatások az elküldött kérelmek feldolgozása után jelennek meg az ügyintézési felületen. A sorrendmódosításkor csak a jelentkezéskor megadott szakokat lehet átrendezni vagy törölni, új képzést már nem vehettek fel. Erről bővebben itt olvashattok.

Minden stimmel?

A személyes adatok változását szintén csütörtökig jelezhetitek az E-felvételi személyes adatok menüpontjában. Egyes személyes adatok módosítását dokumentummal is igazolni kell (például névváltozás, állampolgárság változása).

Minden pluszpont megvan?

Mivel a többletpontokról nem küldenek idén sem külön felszólítást, nektek kell ellenőriznetek, hogy minden bizonyítványt és oklevelet, versenyeredményt és igazoló papírt feltöltöttetek. Ma még a frissen szerzett nyelvvizsgátok adatait is megadhatjátok - a 2021-es pontszámítási szabályokat itt nézhetitek meg.

Minden megvan, amit az egyetem kért?

Nem mindegy, hogy milyen szakra és melyik egyetemre jelentkeztetek. Ne felejtsétek el még egyszer átnézni a levelezéseteket vagy a felvételi fiókotokat, mert ezeket a dokumentumokat külön kérhetik az egyetemek. Ebben a cikkben összeszedtük azokat a papírokat, amiket külön kérhetnek az egyetemek.

A 2021 szeptemberében induló képzések ponthatárait várhatóan július 22-én hirdetik ki. Azok a felvételizők, akik a jelentkezéskor megadták mobilszámukat, már aznap este SMS-t is kapnak az eredményről. A besorolási döntés - amely tartalmazza, hogy mely képzésen kezdhetitek meg tanulmányaitokat szeptemberben - legkésőbb augusztus 5-től a Felvin lesz elérhető.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

PDSZ a tanárok „feketelistázásáról”: előrelépés a törvénytervezet, de a tankerületek meghatározó szerepe lényegében megmaradt

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint önmagában nem jelent megoldást, hogy a minisztérium a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek összegyűjtésére. A szakszervezet úgy véli, a probléma rendszerszintű, ezért nem egyedi esetek kivizsgálására, hanem a döntési mechanizmus átalakítására lenne szükség.

PDSZ a tanárok „feketelistázásáról”: előrelépés a törvénytervezet, de a tankerületek meghatározó szerepe lényegében megmaradt

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint önmagában nem jelent megoldást, hogy a minisztérium a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek összegyűjtésére. A szakszervezet úgy véli, a probléma rendszerszintű, ezért nem egyedi esetek kivizsgálására, hanem a döntési mechanizmus átalakítására lenne szükség.

Hogyan tudsz belépni a Neptunra, ha most vettek fel egyetemre?

Számtalan mém és legenda kering a Neptunról, ami mégiscsak az egyetemisták legfontosabb felülete. A platform sok hallgató örömére 2025-ben megújult, és jóval átláthatóbb, mint a látszólag 2008-ból ránk maradt elődje. Mutatjuk, hogyan tudsz belépni, és mire tudod használni!