Ebből a tárgyból érettségiznek a legtöbben emelt szinten idén

A legtöbb érettségiző angolból döntött úgy, hogy emelt szintű érettségi vizsgát tesz idén.

  • Eduline

Angolból érettségiznek a legtöbben emelt szinten idén, 14 521 diák fog vizsgázni belőle a jövő héten - derül ki a friss érettségi adatokból. Érdekes azonban, hogy tavalyhoz képest, - amikor is még nem volt kötelező az emelt szintű vizsga - a matekot választók száma ugrott meg a legjobban. Több, mint 1600 tanulóval többen jelentkeztek idén ebből a tárgyból emelt szintű vizsgára. De a töriből érettségizőké is hasonló arányban kiemelkedik a többi közül.

TantárgyEmelt szinten érettségizők száma (2019)Emelt szinten érettségizők száma (2020)
Magyar nyelv és irodalom15382119
Matek32034892
Történelem55917073
Angol1132114521
Német22232489

Az öt fő érettségi tantárgy (matematika, magyar nyelv és irodalom, történelem, angol, német) közül a legtöbben szintén angolból választották az emelt szintű érettségi vizsgát 2019-ben.

Idén eredetileg 113 ezer diák jelentkezett az érettségire, a jelenlegi adatok szerint 84 284 fő vizsgázhat hétfőtől, 26 638 főt töröltek és 2455 fő lépett vissza.

Így zajlik majd az idei érettségi - a szabályokról beszélt az államtitkár

84 284 fő vizsgázhat jövő héttől - mondta el a köznevelésért felelős államtitkár

 

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.