Jönnek a ponthatárok: az összes Pont Ott Parti helyszíne és időpontja

Budapest mellett Debrecenben, Pécsett, Szegeden, Egerben, Békéscsabán, Salgótarjánban is tartanak ponthatárváró bulit - itt találjátok a legfontosabb infókat.

  • Eduline

Budapest

A fővárosi Pont Ott Parti helyszíne az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) lágymányosi campusa lesz, ahol este nyolctól kivetítik a ponthatárokat, és számos felsőoktatási intézmény, illetve az Oktatási Hivatal is információs pulttal várja a leendő egyetemistákat, főiskolásokat. A teljes programot itt nézhetitek meg.

Pécs

A pécsi Pont Ott Parti július 24-én 18 órakor kezdődik, este nyolcig koncerteket hallgathatnak a felvételizők – nyolckor pedig kivetítik a ponthatárokat. Este tíztől a Csaknekedkislány zenél, tizenegytől pedig a Club Fashionben lesz afterparti. Az esemény Facebook-oldalát itt találjátok.

Eger

Azok, akik Egerben várják a ponthatárokat, a Club Café & Bárban bulizhatnak, erről itt olvashattok.

Szeged

A ponthatárhúzást óriáskivetítőn közvetítik Szegeden július 24-én 20 órától, méghozzá a Dugonics téren, a JATE Klubban pedig aztán ünnepelhetnek is a leendő gólyák. Sztárfellépő is megvan már: a Supernemre bulizhattok. Részleteket itt találhattok.

Debrecen

Július 24-én a debreceni felvételizők is együtt várhatják az egyetemi-főiskolai ponthatárokat. Szerdán a város Red and White klubjában várhatjátok a kihirdetést, közben dartssal, illetve csocsóval is játszhattok. Este 20:00-tól óriási kivetítőn nézhetitek a ponthatárokat, azután pedig kezdetét veszi az afterparti, amelyet dj Juhász Laci biztosít majd. Részleteket itt találtok.

Békéscsaba

Békéscsabán is tartanak Pont Ott Partit július 24-én – a Csabagyöngye stégen várhatjátok együtt a 2019-es felsőoktatási felvételi ponthatárairól. A Facebook-eseményt itt találjátok.

Salgótarján

Salgótarjánban is tartanak Pont Ott Partit a ponthatárhúzás napján: a Fő téren a koncertek 17 órakor kezdődnek, fellép a Margaret Island, Szabyest, Nemazalány, az USNK és DJ Newik. A ponthatárokat este nyolctól hozzák nyilvánosságra. Az esemény Facebook-oldalát itt találjátok.

Miskolc

Miskolcon is szerveznek ponthatárváró bulit: a Szinva teraszon 17 órától kezdődnek a programok, este nyolckor pedig kihirdetik az idei felvételi ponthatárait. Az esemény Facebook-oldalát itt találjátok.

Szombathely

A szombathelyi LvL Up Esport Bárban online figyelemmel kísérhetik a szombathelyi diákok a 2019-es ponthatárokat. Ráadásul azok számára, akiknek sikerül a felvételi ponthatár elérése, meglepetéssel is készülnek. Az esemény Facebook-oldalát itt találjátok.

Hozzászólások

Több mint kétezer egyetemi képzés nem indul el szeptemberben – a legtöbb a tanárképzésből esett ki

Bár idén is több tízezer jelentkezőt vettek fel egyetemre vagy főiskolára, a meghirdetett képzések közül több mint kétezer végül nem indul el. Összesen 2173 olyan képzés van, ahol nem hirdettek ponthatárt, vagyis az adott szakra idén nem vesznek fel hallgatókat. Az adatok alapján a nem induló képzések döntő többsége osztatlan vagy mesterképzés, a lista legnagyobb részét pedig a pedagógusképzések adják.

Lannert Judit a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek felderítésére, teljes körű kivizsgálást ígér

A Tanítanék Mozgalom gyűjti össze azokat az eseteket, amikor a korábban polgári engedetlenség miatt elbocsátott vagy a státusztörvény következtében távozó pedagógusokat nem veszik vissza az állami iskolákba. Lannert Judit felkérésére minden hozzájuk beérkező ügyet továbbítanak az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumnak, amely teljes körű kivizsgálást ígért.

A fejlődési nehézségek korai felismeréséről és a gyógypedagógiai jelenlét erősítéséről egyeztetett Kereki Judit a szakmai szervezetekkel

Egyetértés volt abban, hogy erősíteni kell a gyógypedagógusok bölcsődei jelenlétét, javítani kell a fejlesztő szolgáltatásokhoz való hozzáférést, illetve minél korábban fel kell ismerni a kisgyermekkori fejlődési nehézségeket, hogy az érintett gyerekek időben megkaphassák a szükséges fejlesztést.

A nap kérdése: van állami férőhely a pótfelvételin?

Ha az általános felvételin nem sikerült bekerülnötök egyetlen megjelölt képzésre sem, a pótfelvételi még újabb esélyt jelenthet. De vajon ilyenkor is lehet állami ösztöndíjas helyet találni, vagy már csak önköltséges képzések közül választhattok?