Alig van olyan hallgató, aki nem dolgozik az egyetem mellett
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Hány pontot lehetett szerezni a középszintű történelemérettségi feladataival? Itt találjátok a pontozást.
Ezek voltak helyes válaszok töriérettségin: itt a hivatalos középszintű javítókulcs
Ezekre kaphattok pontot az emelt szintű töriérettségin: feladatsor és hivatalos megoldások
Egyszerű, rövid választ igénylő feladatok:
Az ókori Athén: 4 pont
A középkori európai zsidóság: 3 pont
Az Árpád-kor: 4 pont
A kapitalista világgazdaság: 4 pont
Törökellenes küzdelmek: 7 pont
Második ipari forradalom: 4 pont
A dualizmus kori társadalom: 4 pont
Az első világháború: 5 pont
A Horthy-korszak társadalma: 4 pont
A kétpólusú világrend megszűnése: 4 pont
A határon túli magyarság: 3 pont
A háztartások pénzügyei: 4 pont
Esszéfeladatok:
A középkori uradalom: 17 pont
A sztálini propaganda és ideológia: 17 pont
I. (Szent) István uralkodása: 33 pont
A trianoni béke következményei: 33 pont
2019-es töriérettségi: feladatok és megoldások elsőként itt!
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.
Fontos kérdésre válaszolunk.
Miután tárgyalt a magyar kormánnyal, Ursula von der Leyen többek között azt is bejelentette, hogy a magyar egyetemisták ismét részt vehetnek az Erasmusban a következő tanévtől.
A miniszterelnök szerint ez nem azt jelenti, hogy a hazai, modellváltott felsőoktatási intézmények állami gyámság alá kerülnek.
A vezetőváltás egybeesik azzal, hogy a kormány felülvizsgálná a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. A KK azt közölte, hogy tudomásul veszik a vizsgálatot elrendelő kormányzati döntést, és minden segítséget megadnak az ellenőrzésekhez.
Az idei évben közel 450 iskolaigazgatói megbízás jár le, a következő hetekben pedig döntések születnek arról, kik vezetik majd ezeket az intézményeket szeptembertől. Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter bejelentette, hogy a jövőben ismét szerepet kapnak a tantestületek az igazgatói pályázatok véleményezésében.