Felvételi: hat százalékkal emelkedett a jelentkezők száma a pécsi egyetemen

Hat-hat százalékkal emelkedett az első helyes és az állami ösztöndíjas képzésre jelentkezők száma a Pécsi Tudományegyetemen.

  • Eduline

Összesen 13 346-an jelentkeztek a pécsi egyetemre, 19 százalékkal többen felvételiznek a Közgazdaságtudományi Karra, 15 százalékkal nőtt a Művészeti Karra, 11 százalékkal a Mű-szaki és Informatikai Karra jelentkezők száma.

A felvételi ponthatárokat július 24-én húzzák majd meg, aznap Pont Ott Partyval várja a je-lentkezőket az egyetem a Széchenyi téren.

A 2019-es felvételiről itt találjátok legfrissebb cikkeinket.

Itt a lista: ez a 10 legnépszerűbb egyetem a 2019-es felvételin, több tízezren jelentkeztek

Nyilvánosságra hozták a 2018-as egyetemi-főiskolai felvételi jelentkezési statisztikáit. A tavalyi évhez hasonlóan idén is az Eötvös Loránd Tudományegyetem áll az első helyen, mögötte a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem.

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu