Itt a segítség az idén felvételizőknek: hol kérdezhettek?

Felvételi, nyelvvizsga, diákhitel - elég sok új fogalom veszi körül felvételizőket, így érthető, ha több kérdés fogalmazódik meg bennetek. Mutatjuk, hová fordulhattok segítségért, melyek azok az ügyfélszolgálatok, ahonnan válaszokat kaphattok.

  • Eduline

A felvételivel kapcsolatban számos általános vagy éppen speciális kérdés merülhet fel a diákokban. Ilyen esetben érdemes felkeresnetek a Felvi ügyfélszolgálatát, ahol hivatalos tájékoztatást kaphattok. Telefonszámuk: (06 1) 477 3131, emailcímük pedig: [email protected]. A felvételi eljárással kapcsolatos általános kérdésekben a 1818-as telefonszámon (5-ös gomb -  Felsőoktatási felvételivel kapcsolatos kérdések) a Kormányzati Ügyfélvonal is tájékoztatást nyújt 0-24 órában.

Ha nyelvvizsgával kapcsolatban adódna fontos kérdésetek, felkereshetitek az Oktatási Hivatal Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Központját is. Telefonszámuk: (06 1) 374-2135, emailcímük: [email protected], honlapuk pedig a következő: www.nyak.hu.

A diákhitellel kapcsolatban - ha már tudjátok, hogy igényelni fogjátok - kaphattok információkat a Diákhitel Központ Zrt.-től is.

Így tölthetitek ki a 2019-es felvételi online jelentkezési lapját: lépésről lépésre

Idén felvételiztek egyetemre, főiskolára? Mutatjuk, hogyan kell jelentkeznetek az E-felvételi rendszerében - lépésről lépésre.

 

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.