Érettségi: ma érnek véget az írásbelik

Ma reggel fél 8-tól pótolhatja a középszintű informatika gyakorlati érettségit az a hatvan diák, aki a viharos időjárás és az árvíz miatt nem tudott levizsgázni május 17-én; ezzel véget érnek a tavaszi írásbeli érettségik.

  • Eduline

A pótnapról május 18-án határozott Hiller István szakminiszter. A rendkívüli pótvizsgán azok vehetnek részt, akik a május 17-i vizsgán "nekik fel nem róható okból nem tudtak részt venni, vagy a vizsgát nekik fel nem róható okból nem tudták megkezdeni, illetve befejezni, feltéve, hogy az igazgató engedélyezte a pótló vizsga letételét".

Hiller István a határozatában felidézte, hogy "a közlekedési, áramellátási nehézségek több településen akadályozták a középszintű informatikai gyakorlati vizsga megfelelő lebonyolítását, valamint egyes esetekben megakadályozták a vizsgák helyszínének időben történő elérését".

A felsőoktatási intézmények felvételi eljárásairól szóló kormányrendelet szerint az informatika vizsgatárgy esetében a gyakorlati vizsga szóbeli vizsgával történő kiváltása alapján megállapított eredményből felvételi pontszám nem számítható, ezért határozott a miniszter a vizsga pótlásáról.

A középszintű informatika gyakorlati vizsga 180 perces, az elérhető maximális pontszám 120. A feladatsorban szerepel szövegszerkesztés, táblázatkezelés, adatbázis-kezelés, prezentáció, grafika, weblapkészítés. A vizsgázóknak vonalzót kell magukkal vinniük; a megfelelő szoftverekkel ellátott számítógépet a vizsgabizottságot működtető intézmény adja.

mti
Hozzászólások

A sötét anyagot is kutatta az új felsőoktatási államtitkár: mit kell tudni Katz Sándorról?

Lannert Judit bejelentette, hogy Katz Sándor lesz az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium felsőoktatásért felelős államtitkára. A nemzetközileg ismert elméleti részecskefizikus az Magyar Tudományos Akadémia egyik legfiatalabban megválasztott tagja, kutatásai során pedig a sötét anyaghoz kapcsolódó elméleti kérdésekkel és a kvark-gluon plazma vizsgálatával is foglalkozott.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.