Nem fogja megzavarni az érettségi vizsgákat a sztrájk Romániában

Romániában az érettségi vizsgákat várhatóan fennakadás nélkül megtarthatják, miután az oktatási minisztérium szerint az oktatási szakszervezetek által meghirdetett általános sztrájk ellenére elegendő tanár hajlandó vizsgáztatni.

  • Eduline
Daniel Funeriu oktatási miniszter pénteken közölte, hogy május 31-től kezdődően az érettségi normális körülmények között zajlik, mivel a romániai megyék jelentős részéből arról tájékoztatták: elegendő tanár vállalja a vizsgáztatást az oktatási szakszervezetek általános munkabeszüntetésre való felhívása ellenére. A sztrájkot május 31-re hirdették, éppen ezen a napon kell kezdődnie az idegen nyelvi érettségi vizsgának, amely a tervek szerint június 4-ig tart.

A miniszter elismerte, hogy néhány megyében nem akad elég tanár, aki vállalja a vizsgáztatást, ezért oda a minisztérium igazgatói szállnak ki, és biztosítják az érettségi zavartalan lebonyolítását.

Romániában a pedagógusok a 25 százalékos bércsökkentés miatt tiltakoznak, akárcsak a szállítási vállalatok szakszervezetei.

 

mti

 

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu