A táplálkozás - biológia érettségi tétel

A választható érettségi tantárgyak közül most biológiából küldött be hozzánk garantált minőségű kidolgozott tételt hivatalos szaktanácsadónk.

  • Eduline

Biológia érettségire felkészülést segítő, szaktanácsadó által készített, pontos, és teljes kidolgozott tétel

Témakör

: Az emberi szervezet

Tételcím: A táplálkozás

Letöltés

Készítette: Vadai Katalin

További segítség a felkészüléshez biológia tantárgyból: katanit.hu

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.