Augusztusban kétszer jön a családi pótlék; mutatjuk, mikor

Beiskolázási támogatás idén sem érkezik az államtól, helyette a szeptemberi családi pótlékot utalják hamarabb.

  • Székács Linda

Az augusztusi családi pótlék ebben a hónapban is a megszokott időpontban, a hónap második munkanapján, azaz augusztus 4-én (hétfő) várható.

A szeptemberi azonban korábban, már augusztus 22-én (péntek) megérkezik, tekintettel az iskolakezdésre.

Ez azonban azt jelenti, hogy szeptemberben további támogatás nem érkezik. A következő családi pótlék érkezésére egészen 202. október 2-ig (csütörtök) kell várni.

Mekkora összeget jelent?

A családi pótlék összege még mindig, 2008 óta változatlan.

  • 1 gyerek után: 12.200 Ft (egyedülálló szülő esetén 13.700 Ft)
  • 2 gyerek után: 13.300 Ft gyerekenként (egyedülálló szülő esetén 14.800 Ft gyerekenként)
  • 3 vagy több gyerek után: 16.000 Ft gyerekenként (egyedülálló szülő esetén 17.000 Ft gyerekenként)
  • tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos gyerekre: 23.300 Ft (egyedülálló szülő esetén 25.900 Ft)
  • tartósan beteg, illetve súlyosan fogyatékos nagykorú személyre: 20.300 Ft

 

Hozzászólások

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.