Baleset-megelőzési kampányt indít a nyári szünetben a BRFK és a BKK

A BRFK öt pontban foglalta össze, miket kell tenni annak érdekében, hogy megelőzzük a baleseteket.

A nyári szünetben különösen oda kell figyelni a gyerekek biztonságára a közlekedésben, ezért a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) és a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) közös balesetmegelőzési kampányt indít – tette közzé a police.hu.

Ennek keretében figyelemfelhívó üzenetek fognak bemondani a közösségi közlekedési járműveken és metrómegállókban, elsősorban a gyalogosok védelmére koncentrálva. Emellett egyes villamosjáratokon a rendőrök beszélgetnek majd az utasokkal az iskolaszünet idején jellemző közlekedési veszélyekről.

 

A kampány részeként a rendőrség fokozott forgalmi ellenőrzéseket is tart játszóterek és strandok környékén. Az akció fő célja a sebességhatárok betartatása és a gyalogosok, különösen a gyerekek védelme.

Gumipókkal és gyorskötözővel rögzítette az utánfutót a rollerhez egy 14 éves, azzal indult pecázni Nagykanizsán

A BRFK szerint ez az öt legfontosabb ajánlás a balesetek megelőzése érdekében:

  • A mobilozás a gyalogos közlekedés során is veszélyes. Vegye le a fülhallgatót, tegye el a mobilját, és ezt gyermekétől is követelje meg!
  • Mielőtt gyermekét először engedi egyedül közlekedni, vele együtt járja végig az útvonalat! Beszéljék meg, hol lehetnek bonyolultabb közlekedési szituációk, hogy tud szükség esetén segítséget tud kérni, illetve mit tegyen, ha véletlenül rossz helyen száll le.
  • Soha ne hagyjon magára gyereket vagy állatot gépjárműben! Az utastér percek alatt életveszélyesen felforrósodik.
  • A hőségben mindenkinek lankad a figyelme, ugyanakkor az ember könnyebben válhat ingerültté. Ilyenkor fokozott óvatossággal közlekedjen, és tudatosan próbáljon toleráns módon viselkedni másokkal. Fogyasszon sok folyadékot, és gyakrabban álljon meg pihenni!
  • Lassítson, ahol gyerekekre lehet számítani – például játszóterek, strandok, focipályák közelében!
Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu