Alig van olyan hallgató, aki nem dolgozik az egyetem mellett
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Voltak, akik a házi kedvenceiket is ott felejtették.
Mindegy mennyire figyelünk oda a legjobbakkal is megesik, hogy valamit elhagynak utazás közben. A legtöbb esetben esernyők, sapkák, telefonok vagy laptopok maradnak a járatokon, a Drive magazin cikkéből viszont kiderül, hogy egyesek kifejezetten furcsa dolgokat hagynak el.
Az Egyesült Királyságban az elmúlt másfél év során majdnem 33 ezer tárgy maradt a Northern Rails járatain. Az eltűnt tárgyak listáján olyan meglepő dolgok szerepelnek, mint 10 kiló csirkemell, vagy egy egész szekrény. Ez az utóbbi több szempontból is izgalmas, mivel önmagában is nehezen elképzelhető, hogy egy egész szekrényt fel tudnak vinni a vonatra. A felpakolás után megfeledkezni róla pedig egészen elképesztő.
Egy másik esetben egy hörcsögöt hagytak a vonaton, akiért a jelentés szerint sajnos sosem jelentkezett a gazdája, de találtak már az egyik járaton műlábat, sőt még vasalódeszkát is.
Itthon is hasonlóan izgalmas a helyzet.
A MÁV-VOLÁN-csoport szerint évente több mint 20 ezer tárgy kerül a talált tárgyak közé, amelyekből több mint 12 ezer visszatalál gazdájához. A lista azonban nem csak telefonokat, laptopokat és sapkákat tartalmaz, hanem kerékpárokat, gitárokat, sőt elektromos rollereket is.
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.
Fontos kérdésre válaszolunk.
Miután tárgyalt a magyar kormánnyal, Ursula von der Leyen többek között azt is bejelentette, hogy a magyar egyetemisták ismét részt vehetnek az Erasmusban a következő tanévtől.
A miniszterelnök szerint ez nem azt jelenti, hogy a hazai, modellváltott felsőoktatási intézmények állami gyámság alá kerülnek.
A vezetőváltás egybeesik azzal, hogy a kormány felülvizsgálná a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. A KK azt közölte, hogy tudomásul veszik a vizsgálatot elrendelő kormányzati döntést, és minden segítséget megadnak az ellenőrzésekhez.
Az idei évben közel 450 iskolaigazgatói megbízás jár le, a következő hetekben pedig döntések születnek arról, kik vezetik majd ezeket az intézményeket szeptembertől. Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter bejelentette, hogy a jövőben ismét szerepet kapnak a tantestületek az igazgatói pályázatok véleményezésében.