2,5 év börtönbüntetést kértek a gyereket felrúgó jászberényi karateedzőre

A jászberényi karateedző még júliusban úgy felrúgott egy 7 évest a szolnoki kalandparkban, hogy a gyerek a levegőben megpördült és a fejére esett.

Ocsovai Ágnes, a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség szóvivője a 24.hu-nak azt nyilatkozta, hogy az ügyészség két és fél év börtönt és három év közügyektől eltiltást kért a férfire, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett, maradandó fogyatékosságot okozó, súlyos testi sértés bűntettének kísérlete és kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt, arra az esetre, ha már az előkészítő ülésen beismeri a bűnösségét és lemond a tárgyalás jogáról is.

Korábban az Eduline is beszámolt arról, hogy a karateedző úgy felrúgott egy 8 éves gyereket a kalandparkban, hogy a fiú a levegőben megpördült és a fejére esett. Az eset nyilvánosságra kerülése után a Novák Katalin által kitüntetett A. Tibor több egykori tanítványa is megszólalt. Ezekből a beszámolóknból kiderült, hogy a férfi edzésein rendszeresen előfordult,  ha valaki nem csinálta jól valamelyik gyakorlatot, akkor A.Tibor combossal vagy gyomrossal büntette, sőt van olyan lánytanítványa is, aki nemi erőszakkal vádolja.

Később a jászberényi önkormányzat visszavonta az edző kitüntetéseit, majd a Nemzeti Tehetség Központ is bejelentette, hogy elveszi a férfitől a Bonis Bona - A nemzet tehetségeiért járó díjat.

 

 

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu