Kezdődik a Sziget, ezekre figyeljetek mielőtt elindultok a fesztiválra

Augusztus hetedikén kezdődik a Sziget Fesztivál, ami az önfeledt bulizásról szól, de azért összegyűjtöttünk pár praktikus infót, amit érdemes átnézni mielőtt elindultok otthonról.

  • Tornyos Kata

Mielőtt útnak indultok mindenképpen nézzétek meg, hogy nálatok van-e a személyitek, hiszen ez kelleni fog a bejutáshoz, és akár a fesztivál területén is elkérhetik, ha alkoholt vásároltok. Elég alapvető, de a jegyeket se felejtsétek el, bár ez úgyis a telefonotokon van. Ezeket, ha még nem váltottátok be előzetesen, akkor a K-hídnál megtehetitek augusztus 7-én reggel kilenctől bármikor, vagy a Hajóállomáson is augusztus hetedikén délután három és hajnali kettő között, nyolcadikától pedig délután kettőtől szintén hajnali kettőig.

Ha már szóba került a telefon, akkor figyeljetek arra is, hogy fel legyen töltve, mert a bejutáson túl az eligazodáshoz is szükségetek lehet rá. A fesztivál alkalmazásában összeállíthatjátok a saját, személyre szabott menetrendeteket és a térképen megnézhetitek, hogy mi merre található. Akkor sem kell aggódni, ha lemerültök, ugyanis a Városközpontban található töltőállomásnál bérelhettek powerbankeket.

A legegyszerűbb, ha bankkártyát visztek magatokkal, a fesztiválon ugyanis készpénzt nem fogadnak el.

"Készpénzmentes fesztivál vagyunk, ezért arra kérünk, hogy a fesztiválon karszalagoddal, a bankkártyáddal, vagy az egyérintéses fizetésre alkalmas okostelefonoddal fizess" – írják a szervezők.

A karszalagot a fesztivál területén tudjátok feltölteni készpénzzel, amit ha nem költötök el, akkor augusztus 13-án délig tudtok visszaigényelni.

A fesztiválra általában az ország minden tájáról és külföldről is érkeznek a bulizni vágyók; megtelnek velük a pályaudvarok, ahonnan el kell jutniuk a Hajógyári-szigetre. Ebben a cikkünkben megnézhetitek, hogy juthattok el a fesztiválra a budapesti pályaudvarokról.

Tilos bevinni üveget, szúró- és vágóeszközöket, vagy bármilyen olyan egyéb tárgyat, ami veszélyeztetheti mások testi épségét a fesztiválon. A tiltott tárgyak teljes listáját itt találhatjátok. Alkoholos italt és energiaitalt sem lehet bevinni a rendezvényre, de egy darab, legfeljebb 2,5 liter űrtartalmú PET palackban vizet vagy üdítőt és ételt igen. Vannak vízivó pontok is, ahol újratölthetitek a poharatokat vagy kulacsotokat.

Az összes lényeges információt, amire szükségetek lehet a fesztivál honlapján érhetitek el.

Hozzászólások

Hana György: „Méltóságot, tekintélyt kell adni az oktatásról szóló közbeszédnek”

Az új kormány az elődökétől merőben eltérő kommunikációs stratégiával kezdte meg működését. Az egyes minisztériumok szintjére kiterjesztett hiperaktivitás érezhetően felszabadulást, optimizmust ébresztett és éltet. Különösen az olyan, korábban porig alázott ágazatban, mint az oktatás. Ám pontosan ez a lendület az, ami egy újabb megkerülhetetlen kihívást is előtérbe rántott: az érdemi társadalmi egyeztetés ígéretének beváltását, vagy más szóval „kényszerét”. Ennek, az amúgy pozitív stressznek a kezeléséhez igyekszem az alábbiakban szempontokat adni. Hana György humánökológus, közoktatási vezető véleménycikke.

@eduline.hu Az első egyetemi ügyintézések között a diákigazolvány igénylése is szerepel. Bár elsőre bonyolultnak tűnhet, néhány lépésből megvan – most végigvezetünk titeket a teljes folyamaton.😉 #diákigazolvány #egyetem #neptun #eduline #foryou ♬ eredeti hang - eduline.hu

Havi 150 ezer forintot is kaphatsz, ha egy évig a következő felvételire készülsz

Ha idén nem sikerült bejutnod arra az egyetemre vagy szakra, amit kinéztél magadnak, vagy anyagi, családi okok miatt eddig nem tudtál továbbtanulni, még nincs minden veszve. A Budapesti Corvinus Egyetem Illyés Gyula Programja egy teljes tanéven át segít felkészülni a következő felvételire – ráadásul havi nettó 150 ezer forintos támogatást, ingyenes kollégiumot és mentorálást is kapsz. Mutatjuk a részleteket.

PSZ: a szakképzésben a felelősség mellett hatáskört is kell adni az iskoláknak

Nem volt közvetlen egyeztetés a törvénytervezetről, mégis elküldte részletes észrevételeit a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) a szakminisztériumnak, melyben többek között egyetértettek a kancellári rendszer megszüntetésével, de javasolják az oktató elnevezés kivezetését és azt, hogy a főigazgatói poszthoz pedagógusi végzettségre is legyen szükség.