Hamarosan regisztrálhattok a kormány idei Nyári diákmunka programjára

Jó lehetőség, ha idén nyáron dolgoznátok.

  • Eduline

A 16-25 év közötti, nappali tagozaton tanuló diákok  június 17-től regisztrálhatnak az idei Nyári diákmunka programra. A kormány célja, hogy az érintett korosztály minél hamarabb munkatapasztalatot szerezzen és saját jövedelemhez jusson, ennek érdekében vezette be a bértámogatást – olvasható a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében.

A kormány először tíz éve, 2013-ban indította el a programot, és azóta minden nyár elején meghirdeti. Idén 3,8 milliárd forintos keretösszegre pályázhatnak a jogosultak.

A jelentkezés feltétele, hogy jelenleg ne álljatok munkaviszonyban, regisztrálni a területileg illetékes járási (fővárosi kerületi) hivatalok foglalkoztatási osztályainál lehet. A támogatásokat önkormányzatok és a mezőgazdaságban, turizmusban, vendéglátásban működő vállalkozások hívhatják le. Újdonság, hogy idéntől az erdőgazdálkodás területén is lehet alkalmazni a cégeknek fiatalokat a program keretében. A sikeres pályázók legkorábban 2024. július 1-ével állhatnak munkába. A kormány szerint így nagyjából 20 ezer diák vállalhat munkát idén a program segítségével.

Más módokon is kereshettek munkát a nyárra. Összegyűjtöttük, hogy milyen lehetőségeket találtok a diákszövetkezeteknél és Facebook-csoportokban a Balatonnál és a fővárosban. Ha kiváncsiak vagytok az órabérekre, akkor érdemes elolvasni a cikkünket:

 

Hozzászólások

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.

Készül a jogszabály: újra a szülők és az óvodapedagógusok dönthetnek az iskolaérettségről

A 2027/2028-as tanévtől jelentősen átalakulhat az iskolaérettségről szóló döntés rendszere. Az oktatási tárca azt közölte, hogy készül egy jogszabálytervezet, amely szerint ismét nagyobb szerepet kaphatnak a szülők és az óvodapedagógusok. Ha ők egyetértenek abban, hogy a gyerek iskolaérett, nem az Oktatási Hivatalnak kell döntenie a kérdésben.

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Vitézy Dávid: „Újjáélesztjük a budapesti Diákváros projektjét, a régi terveket felülvizsgáljuk”

Újraindítanák a budapesti Diákváros korábban leállított projektjét – jelentette be Vitézy Dávid. A fejlesztéshez tartozó területek és a korábban elkészült tervek augusztus végére a Közlekedési és Beruházási Minisztériumhoz kerülnek. A régi terveket az eltelt évek miatt felülvizsgálják, de továbbra is egy lakó- és kollégiumi funkciókat ötvöző városnegyed kialakítása a cél.