Egy 15 éves magyar úszó is kijutott a párizsi olimpiára

15 éves Jackl Vivien elsőként ért célba olimpiai szintet érő idővel a 400 méter vegyes országos döntőjében a Duna Arénában.

Nagy meglepetés született a 400 méter vegyes döntőjében, hiszen a 15 éves tatabányai Jackl Vivien nemcsak nyert, hanem az egyéni csúcsát majd 6 másodperccel megjavítva 4:34.96 perces idővel csapott célba, amellyel nagyon simán teljesítette a 4:38:53 perces olimpiai kritériumot - írj a hvg.

A fiatal lány ebben a számban az első magyar úszó, aki kvalifikálta magát a párizsi olimpiára, ugyanis a második helyezett Kapás Boglárka csak néhány századmásodperccel maradt el az olimpiai szintidőtől. A háromszoros olimpliai bajnok Hosszú Katinta csak az ötödik helyet szerezte meg a fináléban.

 

 

 

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu