A Lánchíd és a Müpa is kéken ragyog kedd este az autistákért

Így hívják fel a figyelmet az autizmusra április 2-án.

  • Székács Linda

Az Autizmus Nemzetközi Világnapja alkalmából a Ragyogj kéken! kampány keretein belül világszerte kék fénybe borulnak jelentős épületek és építmények április 2-án este. Ezen a napon az elmúlt években megvilágították már a dubaji Burj Khalifát, a Sydney-i Operaházat és a London Eye-t is.

Magyarországon idén a felújított Lánchíd és a Művészetek Palotája öltözik kék fénybe, amihez kapcsolódóan az Autisták Országos Szövetsége fotópályázatot hirdetett.

A beküldött képeket egy 3 tagú, autista fotós fiatalokból álló zsűri fogja értékelni, akik az AURA Autistákat Támogató Közhasznú Egyesület ASD FOCUS Fotóklubjának tagjai.

"Egy pályázó maximum 3 db képpel pályázhat a Lánchídról is és a Müpáról is" - írják.

A három legjobbnak ítélt fotó készítője egy-egy tabletet nyer.

 

Hozzászólások
@eduline.hu

Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz #kulturalisdolgozok #restaurator #kultura #beremeles

♬ original sound - eduline.hu