Megszűnik a háziorvosi ügyelet Pomázon, gyerekorvosért Vácig kell utazni majd

Az 1987 óta működő pomázi háziorvosi ügyelethez összesen 42 ezer ember tartozott.

  • Tornyos Kata

Február elsejétől csaknem 40 kilométert kell utazniuk azoknak a pomáziaknak, akik ügyeletre vinnék a gyereküket délután négy óra után, ugyanis a főváros környéki települések közül most Pomázon szűnik meg a háziorvosi ügyeleti rendszer – írta meg az atv.hu. Az intézkedés része az országos egészségügyi rendszer átalakításának, pedig a település mindeddig ellátta Pilisborosjenő, Üröm, Budakalász, Csobánka, Pilisszentkereszt, Dobogókő lakosságát is.

Az ügyeletes gyerekorvosért pedig Pomáztól 40 kilométert kell majd utazni Vácra, vagy valamelyik budapesti gyerekkórházba, a felnőttek pedig Szentendrére mehetnek.

Pomáz polgármestere két orvosról tud, aki nem vállalja azt, hogy Szentendrén ügyeljen februártól. Egyikük áprilistól Németországban dolgozik, a másikuk magánügyeletet nyit Pomázon. Ennek az lehet az oka, hogy akár 40-50 kilométert is kell utazniuk a háziorvosoknak ahhoz, hogy ügyelni tudjanak, mégis meglehetősen kevés pénzt kapnak. Az atv információi szerint a praxisok óránként bruttó 4000, azaz nettó 2660 forintot kapnak.

Hozzászólások

Átláthatatlan, bürokratikus, nehezen érthető – lesújtó véleményt mondtak a hallgatók az egyetemi ösztöndíjrendszerről

A hallgatók szerint nehéz eligazodni az egyetemi ösztöndíjak és támogatások rendszerében: bonyolultak a szabályok, rövidek a határidők, sokszor pedig azt sem tudják, hol találják meg a szükséges információkat. Egy friss kutatás szerint egyetlen egyértelműen pozitív vélemény sem érkezett a hallgatói juttatásokkal kapcsolatos tájékoztatásról, illetve az is kiderül, hogy a diákok nagyobb állami szerepvállalást várnának el megélhetésük biztosításában.

Alapfeltételnek kellene lennie a pedagógus végzettségnek bizonyos oktatásirányítási pozíciókban a szakértő szerint

A pedagógia önálló szakma, ezért az oktatásirányításban is nagyobb szerepet kellene kapniuk a pedagógusoknak – ezt javasolja dr. Danyi Gyula oktatási szakértő. Szerinte a közoktatást érintő döntések csak akkor szolgálhatják valóban az iskolák és óvodák érdekeit, ha azok előkészítésében és meghozatalában olyan szakemberek is részt vesznek, akik saját tapasztalatból ismerik az intézmények mindennapi működését.