Megvan, ki lesz a Tisza oktatási minisztere
Az új oktatási miniszter a Szegedi Tudományegyetemen diplomázott, de tanult a Sorbonne-on és tanított a Móricz Zsigmond Gimnáziumban is.
A Michelin Guide-dal vetélkedő The Best Chef 2023-as listáján Tóth Szilárd lett a világ 93. legjobb séfje és egyben az első magyar, aki felkerült a ranglistára.
A 2017-ben létrejött The Best Chef Awards a világ top 50 legjobb éttermét és a világ 100 legjobb séfjét rangsorolja – írta meg a Telex.
A mexikói szakmai fórum listájára magyar szakács idáig még sosem került fel. Tóth Szilárd tavaly már a jelöltek között szerepelt, de helyezést csak idén kapott.
Minden évben 100 új jelölt indul a helyezésekért, akiket gasztronómiai szakemberek, kritikusok és fotósok választanak ki. A 100 új séf mellett mindig az előző év top 100-as listáján szereplőkre is lehet szavazni. Így összesen 200 fő közül választják ki az adott év legjobb 100 séfjét. A kiválasztás során a szakma egyszerre nézi a séfek kreativitását és a velük dolgozó csapatok munkáját is.
Az új oktatási miniszter a Szegedi Tudományegyetemen diplomázott, de tanult a Sorbonne-on és tanított a Móricz Zsigmond Gimnáziumban is.
Történelem az irodalomban, költői hitvallás Babits költészetében – többek között ilyen témák is szerepeltek az érettségin magyarból az esszék között az elmúlt években. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a magyarérettségi pontozásáról, a műértelmezésről és az esszéfeladatról.
A tankerületi rendszer felszámolásától az önálló oktatási minisztériumon át az egyetemi autonómia visszaállításáig radikális változásokat ígér a Tisza Párt. A kérdés már csak az, hogy ezekből mi valósulhat meg rövid időn belül, és melyik az, ami inkább hosszabb távú projekt.
Szalai Zoltán ma állománygyűlést hívott össze, mert sok dolgozó érdeklődött, hogy mi lesz az intézmény sorsa a választás után. Azt mondta, folytatják a munkát, nem terveznek leépítéseket, és mindenkit arra kért, dolgozzanak tovább a megszokott módon.
Az alsó tagozat végén a diákok mintegy 45 százaléka nem éri el a második képességszintet, vagyis lényegében funkcionális analfabéta a 2025-ös kompetenciamérés eredményei szerint.
„Egy perc alatt megoldjuk” – így nyilatkozott Magyar Péter februárban arról, hogy a magyar egyetemisták újra kaphassanak Erasmus-ösztöndíjat. Ezzel a magyar felsőoktatás egyik legégetőbb kérdését oldanák meg.
Tavaly a 71 ezer vizsgázóból több mint 500-an nem mentek át, közülük sokan a szóbelin nulláztak, de olyan is akadt, aki jó írásbeli eredmény ellenére bukott meg.