Megbüntették a Kossuth Rádiót egy diákok által készített menstruációs műsor miatt

A médiahatóság a nem megfelelő korhatár-besorolás miatt a műsor szolgáltatójára, a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt.-re 100 ezer forint bírságot szabott ki.

  • Tornyos Kata

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsának csütörtöki közleménye szerint megbüntették a Kossuth Rádiót, mert az egyik korhatárra tekintet nélkül sugárzott műsorában elhangzottak káros hatással lehettek a hat éven aluli hallgatókra – írta meg az RTL.hu.

A közlemény szerint a Kossuth Rádió „Vendég a háznál” című műsorszámának június 23-án sugárzott „Válasz-utak” című szegmensét állampolgári bejelentés nyomán vizsgálta a Médiatanács. A Válasz-utak a Kossuth rádió diákrovata, amelyben tizenéves fiatalok beszélgetnek őket érintő kérdésekről, dilemmákról.

A lap megnézte, hogy a mediaklikk.hu archívuma szerint június 23-án „Menstruáció - mi bennünk a nőies?” címmel került adásba a diákrovat, a 21 perces műsorszámban három diáklány beszélgetett olyan témákról, mint hogy élik meg a menstruáció napjait? Vannak-e bevált praktikák a nyaralásra? És mit jelent mindez a nőiességükben?

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.