Válaszolt a kormány: még ősszel kijavítják a könyvfóliázós rendelet vesszőhibáját

Hamarosan kijavítják annak a kormányrendeletnek az elírását, amire hivatkozva nyáron 12 millió forintra büntették a Líra könyvesbolt-hálózatot.

Miután a Líra észrevett egy fogalmazási hibát a gyermekvédelmi törvény végrehajtásának rendeletében. A könyvesbolt bíróságon támadta meg az őket ért pénzbírságot.

Jelen formájában a könyvek fóliázásáról szóló rendelet szerint nem kell becsomagolni a homoszexualitást megjelenítő könyveket, ha azokat nem elkülönítve tárolják. Mivel a hibát csak két évvel a törvény hatályba lépését követően vették észre, így a kereskedők most a sötétben tapogatóznak a jogszabály kapcsán.

Az RTL megkérdezte a kormányt, hogy szerintük érvényesek-e a korábban a hibás rendelet alapján kiszabott büntetések, azonban erre nem kaptak választ.

Az Igazságügyi Minisztérium azt közölte az RTL Híradóval, hogy még az ősszel kijavíthatják a vesszőhibát. A kormány közben a rendelet szigorításra is készül, amit már korábban megígértek, viszont erről sem adtak pontosabb tájékoztatást.

Az a nagyon szerencsétlen helyzet alakult ki, hogy a büntetési gyakorlatból próbálnak következtetni a kereskedők, hogy akkor most jól járnak-e el, vagy sem, mert a törvény szövegéből nem lehet.

– mondta a Híradónak Nyári Krisztián.

 

 

Hozzászólások

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.